Erdin Bircan’dan 29 Ekim Tepkisi

admin

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı ile 15 Temmuz’u bir araya getirmenin yanlış olacağını bildiren CHP Edirne Milletvekili Erdin Bircan, “Kendi adıma bunun utanç verici olduğunu düşünüyorum; çünkü 29 Ekim Cumhuriyetin kuruluşudur ve bunu Gazi Mustafa Kemal Atatürk kurmuştur” dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Edirne Milletvekili Erdin Bircan, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı ile 15 Temmuz’u bir araya getirmenin yanlış olacağını bildiren CHP Edirne Milletvekili Erdin Bircan, “Kendi adıma bunun utanç verici olduğunu düşünüyorum; çünkü 29 Ekim Cumhuriyetin kuruluşudur ve bunu Gazi Mustafa Kemal Atatürk kurmuştur” diye duruma tepki gösterdi.

21 Ekim Dünya Gazeteciler Günü nedeniyle basın emekçilerini kahvaltıda ağırlayan CHP’li vekil, Yerel Basının Ana Akım medyanın yazmaya cüret edemediklerini yazdığını söyleyerek gazetecilerin bu duyarlılığı nedeniyle teşekkür etti.

Bircan kahvaltıda ayrıca Edirne Valiliği tarafından 29 Ekim Cumhuriyet Kutlamaları çerçevesinde Cumhuriyet Bayramı ile 15 Temmuz Darbesinin bir araya getirilmesini sert sözlerle eleştirdi.

“15 TEMMUZUN NE OLDUĞUNU HAKİKATEN MERAK EDİYORUM”

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı için Edirne Valiliği tarafından kendisine gelen etkinlik programında 15 Temmuz Başarısız Darbe Girişimi ile ilgili panelin konulmasına tepki gösteren CHP Edirne Milletvekili Erdin Bircan, “Valilik tarafından düzenlenen etkinlikler 3 gün sürecek ve bazı paneller gerçekleştirilecek. Bu panelin adı ‘Cumhuriyet, Demokrasi ve 15 Temmuz.’ Yani 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı ile 15 Temmuz’u bağdaştırıyorsanız, ben o 15 Temmuzun ne olduğunu hakikaten merak ediyorum. Bu 15 Temmuz neye göre 15 Temmuz’dur?” diye sordu.

15 Temmuz tarihiyle Türkiye’nin yeniden mi kurulduğunu, kurtulduğunu soran Bircan sözlerinin devamında, “Bu ülkede 15 Temmuz’da yapılanlar bellidir. 15 Temmuz tarihinde çıkılan yol bellidir. Kontrollü bir darbe vardır burada. Evet bir darbe vardır ama bu kontrollü darbedir” dedi.

“AKP İLE KOL KOLA”

Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) 17-25 Aralık tarihine kadar iktidar partisi AKP ile kol kola olduğunu söyleyen Bircan, “Ondan önce neydi? Saygın Hocaefendi” diye duruma tepki gösterdi.

‘GAZİ SARAY’ ÇIKIŞI…

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı ile 15 Temmuz’u bir araya getirmenin yanlış olacağını bildiren Bircan, “Kendi adıma bunun utanç verici olduğunu düşünüyorum; çünkü 29 Ekim Cumhuriyetin kuruluşudur ve bunu Gazi Mustafa Kemal Atatürk kurmuştur. İşte o dönemde Meclis Gazi Meclis’ti. Ne hikmetse 15 Temmuz gecesinde Meclis’e, Genelkurmay’a bomba atıldı ama ne hikmetse Saray’a atılmadı. Eğer atılsaydı Gazi Saray olurdu” şeklinde konuştu.

 198 total views,  2 views today

Next Post

Konsolos Theocharidi’den Vali Özdemir’e Ziyaret

Yunanistan’ın Edirne Konsolosluğu’na atanan Sotiria Theocharidi, Vali Günay Özdemir’i makamında ziyaret ederek görüştü. Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Vali Özdemir, Yunanistan’ın Edirne Konsolosu Sotiria Theocharidi’ye hayırlı olsun diyerek, yeni görevinde başarılar diledi.  199 total views,  3 views today Edirne Ajans Haber MerkeziBufferemailFacebook0TwitterPinterest0LinkedinPrint
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp