ERGİT; en önemli sorunumuz trafik yoğunluğu

admin

Edirne Merkez Abdurrahman Mahallesi Muhtarı Şaban Ergit mahallesinin eski bir yerleşim yeri olduğunu, mahalle halkı olarak ilk taleplerinin set boyundan devam edecek yolun bir an önce açılması olduğunu  bu yolun açılması ile   Bostan pazarı istikametinden gelen yolun araç trafiğinin azalacağını  belirterek; “ Belediyemiz bu yol güzergahındaki evleri istimlak ediyor. Yıkılan evlerin parası ödeniyor. Bu işlemlerin tamamlanmasıyla belediye yol çalışmasına  başlayacak. Bu yolun  trafiğe açılması bizi çok rahatlatacak Tarlakapı caddemizde  trafik  yoğunluğu var. Araçların bir bölümünün bu yoldan geçmesi bize rahatlık getirecek. Bu yolun açılması ayrıca mahallemize ekonomik bakımdan da rahatlık sağlayacak.

ŞABAN ERGİT

 

 

 

 

 

 

 

 

 

MAHALLEMİZDE PARK YERİMİZ YOK  

Mahalleşmezde çocukların oynayacakları çocuk bahçelerindeki malzemeler konusunu yetkililere ilettik onların da en kısa sürede giderileceğini umuyoruz.

Mahallemiz eski bir yerleşim yeri olduğundan halkımızın gidebileceği park yerimiz bulunmamaktadır. Park yapabilmek için belediyemizin mülkiyetinde bir yerimiz yok.

Bölgemizdeki evler bitişik nizamda yapılmış. Daha sonra evlerin yanlarındaki yeşil alanlar müteahhitlere verilerek tamamen konut alanına dönüştürüldü. Ellerin altında  otopark konusu gündeme getirildi. Onu da uygulayanlar yok yıllar araç parkı haline getiriliyor. Örneğin büyük mağazalarda olduğu gibi alt katlara otopark alanları yapılmalı. O zaman araç sorununa rahatlık gelebilir.

APARTMANLARIN YANINA ARAÇ OTOPARKI YAPILMALI   

Ev yapılan yerlerin yanlarında araçlar için otopark alanları yapılmalı. Migros yanında Turgut Terzi’nin yerine halı sahası yapılacakmış. Kaldırımlarımız yeterli değil. Biz bunları gündeme getirmiyoruz. Belediyemizin altyapı projesi var. Bu projenin uygulanması sırasında yollar bozulacak. Yolların yeniden yapılması sırasında yaya geçitleri de yapılacak. Biz mahallemizle ilgili konuları yeri geldiğinde belediye başkanımıza aktarıyoruz.

Belediyenin yaşlı bayanlar için Edirne’nin tarihi yerlerini gezi programı var bizim mahallemiz alfabetik  olarak ilk sırada yer alıyor.  Bize ilk kez teklif ediliyor kısa zamanda 60 yaşın üzerinde 30 kişiyi iki gün zarfında bulamazı mümkün olmuyor. Şimdi önlemini alıyoruz talebi olanlara duyuru yapıyoruz.

TRAFİK CEZASI OLANLARA UYARI

Bu gezilere sadece yaşlıların katılmasını doğru bulmuyorum aralarında bu gezide yaşlılara yardımcı olmak için gençlerin de olması gerekir” dedi

Ergit, son aylarda trafik suçlarından kaynaklanan tebligatlarda  artış olduğunu  evlerinden bulunamayan vatandaşların  tebliğ zarflarının muhtarlıkları teslim edildiğini belirterek; “ halkımız kapılarına asılan uyarı yazılarını dikkate alarak muhtarlıklarda bulunan trafik tebliğ zarflarını almalarında  büyük zarar var.

Zarflar bize teslim edildikten sonra 15 gün içinde cezalarını ödeyenler bu cezaların %25  azını ödüyor. Bunu dikkate almaları kendi yararlarına olacaktır” dedi

 

 

 

 91 total views,  2 views today

Next Post

Merve-Emre çiftine hayat boyu mutluluklar

              Suna –Aykan İŞBİLEN çiftinin  kızı Merve ile  Sebahat- Selahattin YAYLA çiftinin  oğlu  Emre, Fesleğen Kır Bahçesinde yapılan görkemli düğün töreni ile evliliğe merhaba dediler. Evlenme törenini Edirne Belediye Başkanı  Recep GÜRKAN, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Bilgin ÖZBAŞ, gelin ve damadın  ve […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp