Ergit; “set boyu yolunun açılmasını bekliyoruz”

admin

Edirne Merkez Abdurrahman Mahallesi Muhtarı Şaban Ergit, mahallenin son yıllarda en çok gelişen mahalle olduğunu bunun da beraberinde başta trafik sorunu olmak üzere birçok sorunu beraberinde getirdiğini belirterek mahallemizden Sanayi Sitesine giden yol ihtiyacı karşılamıyor.  Sabah ve akşam saatlerinde bu yolda kuyruk oluşuyor. Set boyundaki yolun açılmasıyla trafik sorunu nispeten rahatlayacak. Bu yol için istimlâkler devam ediyor, bunun tamamlanmasıyla yol çalışmaları başlayacak. Bu yol hem E-5 yolu hem de mahallemizden geçen yolda araç trafiğinde rahatlık sağlayacak. Uzun kaldırım’dan gelen yolun birleştiği trafik işareti yolda rahatlık getirdi. Uyarı lambaları çok yararlı oluyor.

Ergit; “set boyu yolunun açılmasını bekliyoruz” (1)

 

 

 

 

 

 

 

Mahallede yapılan büyük inşaatlarda otopark alanın bulunmaması halinde önümüzdeki yıllarda araç park sıkıntısı daha da artmış olacak. Bu konuya el atılması gerekir. Mahallemizden belediye toplu taşıma araçlarının geçişi yeterli değil başka mahallelere gidecek vatandaşlarımız E-5 yoluna çıkmak zorunda kalıyorlar. Bir de mahallemizde halkın rahatlıkla oturup dinlenebileceği park alanı yok halkımız diğer mahallelerdeki parklara gitmek zorunda kalıyor. Çocukların oyun alanları da kâfi gelmiyor. Belediye Başkanımız Recep Gürkan Şafak Temizlik firması yanındaki çöplük halindeki yerine spor aletleri koydu bu çok yararlı oldu” diyen Ergit,  Ramazan ayı nedeniyle muhtaç olan ailelere  yardım etmek isteyen vatandaşlarımız muhtarlıklara geliyor.

YARDIMA MUHTAÇ OLANLARA YARDIM DAĞITILIYOR

Bizim elimizde mahallede muhtaç durumda olan ailelerin listeleri var, gelen yardımları kendilerine dağıtıyoruz. Muhtarlığımızca ayrıca yanık yağ, mavi kapak, kıyafet ve vatandaşlarımızın elinde kalan kitapları toplamayı sürdürüyoruz. Muhtarlıkların halkın her türlü hizmetine yardımcı olacağı inancıyla hareket ediyoruz. Mahallemiz Edirne’nin en eski yerleşim alanlarından biri. Abdurrahman Mahallesinin daha moden bir semt olması için tüm mahalle halkıyla birlikte çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Mahallemizdeki bozul yolların yapımı için ihale yapıldı.  Önümüzdeki günlerde yollarımız yapılacak” dedi.

Ergit; “set boyu yolunun açılmasını bekliyoruz” (2)

 17 total views,  2 views today

Next Post

Huzurevinde anlamlı babalar günü

Edirne Vali Yardımcısı Mustafa Serdar BAKIR, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Bilgin ÖZBAŞ,  İl Genel Meclisi üyesi Recai KOÇAŞLI, İl Müdür Yardımcısı Sebahattin BİLGİÇ ve Edirne’de Barınan Yaşlıları Koruma Derneği Başkanı Hacer ÖZEK  Edirne Merkez Huzurevini ziyaret ederek, huzurevinde barınan yaşlıların Babalar Gününü kutladı ve  çeşitli hediyeler verdiler.   […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp