ERGİT “Tarlakapı Caddesi Trafik Yoğunluğu Artıyor”

admin

Edirne Merkez Abdurrahman Mahallesi Muhtarı  Şaban Ergit, yeni iş alanları ve devlet dairelerinin  kendi mahallesine  gelmesi ile  mahalle sınırları içinde yer alan  Tarlakapı Caddesinden devam edip  Hacı Yahya Köprüsü yolunun araç trafiğinin her geçen  zamanda artış gösterdiğini  belirtti.

Tren yolu kenarındaki yolun tamamlanıp trafiğe açılması ile  bu yolun araç yoğunluğunun  azalacağını belirterek, bir an önce bu yolun tamamlanması gerektiğini belirtti.

Uzun Kaldırım yolu  ile  Tarlakapı Caddesinin birleştiği kavşağın trafik açısından tehlike oluşturduğunu belirten Ergit” Bu kavşakta İbrahim Kula adında eski muhtarımızı  trafik kazasında  kaybettik. Başka canların gitmemesi için  bu kavşağa sinyalizasyon sisteminin yapılmasının trafiği rahatlatma açısından yararlı olacağı inancındayım .Bu  yol kavşağının  yakınında  İsmail Güner İlköğretim  Okulu bulunuyor. Yüzlerce öğrenci bu kavşakta yoğun trafik arasından  gelip geçiyor. Bu sorunun yetkililerce değerlendirilmesi trafik önlemlerinin  alınması  gerektiğini kaydetti. 

 251 total views,  2 views today

Next Post

Vali Hasan Duruer, Edirne Barosu'nu Ziyaret Etti.

Edirne Valisi Hasan Duruer  Edirne Barosuna   ziyaretti bulundu  Durueri  bu ziyaretinde   Başkan Özgür Yıldırım ve yönetim kurulu üyeleri  karşıladı. Vali Duruer, ziyarette yaptığı konuşmada, Edirnelilerin  şehrin sorunlarına sahip çıkarak çözüm üretimine katkıda bulunması gerektiğini söyledi. Her şeyi Belediye ve valilikten beklemenin yanlış olduğunu vurgulayan Duruer, “Şehirlerde yaşanan kültürel   ve ekonomik  gelişmişlik […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp