Ergun Ellibir; “Yeni Eğitim Öğretim yılı için tüm önlemleri aldık”

admin

Edirne Servis Araçları odası Başkanı Ergun ELLİBİR yaptığı açıklamada; Okulların açılmasına çok az süre kaldı. 2018-2019 Eğitim ve Öğretim yılının başta öğrenci kardeşlerimize, Eğitim ordusunun neferleri olan öğretmenlerimize ve servis taşımacılığı yapan esnafımıza hayırlı uğurlu olmasını, kazasız belasız ve öğrencilerimizin başarılı bir yıl geçirmelerini temenni ederim.

“Velilere önemli Uyarı”

Umut ediyorum ki bu yılda öğrencilerimize, esnaf arakadaşlarım ile birlikte en iyi hizmeti vereceğiz. Öğrenci kardeşlerimizin araçlarımızda sağlık ve sıhhatleri için tüm önlemleri almaktayız. Bizler bu önlemleri alırken velilerede bir takım görevler düşmektedir. Öncelikle veliler çocuklarını birdirdikleri araçların (S) plakalı olmasına, Edirne Belediye Başkanlığından araçların uygunluk ve güzergah belgesi olmasına, Okul Servis Araçları Yönetmeliğinde göre her koltukta emniyet kemeri, “OKUL TAŞITI” yazısı, “DUR”yazısı olması, açılan camların sabit olması, kapılarının otomatik olması, Taşıtların yaşının 12 yaşından küçük olması, camlarının flimli olmaması gereklidir. Araçlar kontrol edilerek bu şartları taşıyan araçlara okul taşıtı uygunluk belgesi verilmektedir. Velilerimiz bu hususa özellikle dikkat etmeleri gerekmektedir. Bu şartları taşımayan araçlar korsan araçlardır. Çocuklarınızın can güvenliği için korsan tabir ettiğimiz araçlara teslim etmeyiniz dedi. Korsan tabir ettiğimiz araçlardan faydanan öğrenci velilerimize 2918 sayılı Karayolu Trafik kanunu EK-2/4 Maddesi gereği 344 TL idari para cezası uygulanacaktır.

 

Çocuklarımızın zarar görmemesi için başta Odamız, Emniyet birimlerimiz, Belediyemiz, İl Milli Eğitim Müdürlüğümce koordineli olarak denetimlerin yapılmasına yeni dönemde de devam edilecektir. Şartlara uygun olmayan araçların trafikten menni sağlanacaktır.

 

Yine araçlamızı kullanan şoför ve personelden yönetmelikler gereği istenilen Sabıka kayıtları, sürücü ve SRC belgeleri, Uyuşturucu kullanmadıklarına ve sağlıklı olduklarına dair hastanelerden rapor alınmasına ve bunların kontrollerinin yapılmasına her yıl olduğu gibi bu yılda özellikle dikkat edilecektir.

Okul Servis Araçları Yönetmeliğinde araçlarımızdan istenilen 30 gün kayıt yapan kamera sistemi, araç takip sistemi, oturmaya duyarlı sönsör ve üç noktalı emniyet kemerleri yönetmelikte yapılan değişiklik ile 03.09.2019 tarihine ertelenmiştir. Bunlar için odamız, emniyet, belediyemiz ve diğer kurumlarca birlikte hareket edilerek gerekli çalışmaların yapılmasına devam edilmektedir.

25 Ekim 2017 tarihli Resmi Gazetede yayımlanan Okul Servis Araçları Yönetmeliğinin gereği, öğrenci fiyat tarifeleri 5362 sayılı Esnaf ve Sanatkarlar Kanunun 62 maddesi gereğince Edirne Esnaf Odaları Birliği Başkanlığınca belirlendi. Belirlenirken tüm ekonomik şartlar değerlendirildi. Velilerimizi ve Esnafımızı mağdur etmeyecek makul fiyatlar belirlendi. Buna göre 2018-2019 eğitim döneminde 0-3 km arası 162TL, 3-6 km arası 192 TL, 6-10 km arası 222 TL, 10-15 km arası 252 TL, 15 km.yi aşan her km için 6 tl olarak belirlendi. Fiyatlara KDV dahil olup, rehber personel olan araçlara 85tl ilave edilecektir. Dedi.

2018/2019 ÖĞRETİM YILI ÖĞRENCİ SERVİSİ HİZMET ÜCRET TARİFESİ

K.M KDV DAHİL TL./AY
0 Km’den -3 km.ye kadar 162
3 Km’den -6 km.ye kadar 192
6 Km’den -10 km.ye kadar 222
10 Km’den -15 km.ye kadar 252
15 Km.yi aşan her km için 6

ÜCRET TARİFESİ İLE İLGİLİ UYULACAK ŞARTLAR

*REHBER PERSONEL OLMASI GEREKEN ARAÇLARA FİYATIN ÜZERİNE 85,00 TL REHBER ÜCRETİ EKLENECEKTİR.

*FİYATLARA %8 KDV DAHİLDİR.

*YARI YIL TATİLİNDE ÜCRET ALINMAZ.

*KARDEŞ İNDİRİMİ (GEREKLİ BELGELER İBRAZ EDİLMESİ VE AYNI SERVİSİ KULLANMALARI HALİNDE) % 20 OLARAK UYGULANIR. FARKLI SERVİSLERİ KULLANMALARI HALİNDE %10 OLARAK UYGULANIR.

*BELİRLENEN ÖĞRENCİ ÜCRETİNE KDV DAHİL OLUP, BİR KİŞİLİK AYLIK SABAH OKULA GİDİŞ VE DÖNÜŞ İÇİN GEÇERLİDİR.

*ETÜT İÇİN YAPILAN İLAVE SERVİS HİZMETİ İÇİN SERVİS ÜCRETİNİN %30’U İLAVE EDİLİR.

*ÖZEL EĞİTİM KURUMLARINCA SERVİS ÜCRETİNİN VELİLERDEN TAHSİLİNDE BELİRLENEN ÜCRETLERDEN DAHA YÜKSEK SERVİS ÜCRETİ TALEP EDİLEMEZ.

 

 140 total views,  2 views today

Next Post

Türkiye Cumhuriyeti’nin ve Demokrasinin teminatı CHP, 95 yaşında

Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk tarafından kurulan ve Cumhuriyetin kurucusu olmasının yanında Cumhuriyet devrimlerini de gerçekleştiren Cumhuriyet Halk Partisi’nin 95. Yaşı kutlandı.Kuruluşun Kurtuluşun Partisi Cumhuriyet Halk Partisinin 95. Yılını kutlama etkinlikleri kapsamında Edirne’de Atatürk anıtı önünde tören düzenlendi.  Saygı duruşu ve İstiklal marşının ardından anıta çelenk sunuldu.   “CHP, tarihimizin […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp