Erikli’de Gezebileceğiniz Yerler ve Konaklayabileceğiniz En İyi Oteller

admin

Edirne’nin en önemli tatil bölgelerinden biri olan ve deniziyle yerli ve yabancı turistlerin son dönemlerde oldukça ilgi gösterdiği Erikli, el değmemiş güzelliğe sahip doğası ve adeta akvaryum sadeliğine ve güzelliğine sahip deniziyle ön plana çıkmaktadır. Geçmiş dönemlerde ilk olarak mesire alanı olarak bilinen bu bölge sırasıyla köy daha sonra kasaba ve olsa da günümüzde Edirne bölgesinin en önemli tatil yerlerinden biri haline gelmiştir.

Türkiye’nin en geniş ve temiz plajına sahip olan Erikli, Trakya bölgesinin Bodrum’u olarak anılmaya başlanmıştır. Ulaşım kolaylığı sebebiyle özellikle yerli turistlerin kısa süreli tatil için Erikli otelleri tercih sebebi olmuştur. Özellikle yaz aylarında deniz sporları, eğlenceler ve denize girmek isteyen binlerce kişi tarafından ziyaret etmektedir. Yaz aylarında kendi nüfusunun iki katına ulaşan Erikli, yeme içme ve alışveriş imkanlarıyla da ön plana çıkmaktadır.

Erikli’de Gezebileceğiniz Yerler

· Saroz Körfezi: Uzun yıllar boyunca insanlıktan gizlenen ve kendini korumayı başaran Saroz Körfezi, Erikli ziyaretinizde ziyaret edebileceğiniz en özel bölgelerden bir tanesi. Doğayla iç içe olarak sakin ve huzurlu bir havanın tadını çıkarmak isteyenlerin bölgesidir. Özellikle şehrin yorucu ve gürültülü havasından kaçarak doğa yürüyüşleri ve doğayla iç içe olabilir, kum, güneş ve denizin tadını çıkarabilirsiniz.

· Erikli Tuz Gölü: Geçmiş dönemlerde Osmanlı İmparatorluğunun tuz ihtiyacını karşılamak için kullanılmıştır. Ancak zamanla çevresinde oluşan betonlaşmanın etkisiyle eski özelliklerini kaybetmiş olsa da günümüzde binlerce yabani kuş türlerinin yavrulayıp yaşadığı bölge olarak anılmaktadır. Ancak Erikli Tuz Gölünün en bilinen ve ilgi çeken kuş türü ise flemangolardır.

· İbrice Limanı: Özellikle dalış meraklıları tarafından ziyaret edilen bu bölge dalış sporu yapanların en bilinen bölgesidir. İbrice Limanı kıyı şeridine aracınızı çekerek istediğiniz farklı bölgelerde dalış yapmanıza olanak tanınan bu bölge tertemiz havası ve eşsiz deniziyle öne çıkmaktadır. İbrice Limanı yaz ve kış aylarında farklı görüntüye bürünerek eşsiz güzelliğini sergilemeye devam etmektedir. Ancak bu bölgede dalış yapabilmek için profesyonel dalış uzmanı olmanız gerekmektedir.

· Erikli Köyleri: Erikli bölgesi hem kendi içinde hem de çevre köylerinin doğal güzellikleri ve deniz manzaralarıyla ön plana çıkmaktadır. Yerli ve yabancı turistler tarafından en fazla ziyaret edilen tatil köyleri arasında Beyköy, Çelitik, Korkuklu köyleri gelmektedir. Ancak Erikli sınırlarının dışına çıkarak Edirne’de bulunan eşsiz güzellikleri ziyaret edebilirsiniz.

Erikli’de Konaklayabileceğiniz En İyi Otel

· İşçimen Aqua Resort Hotel: Oldukça sade ve şık tasarımlarıyla ön plana çıkan bu tesis, denize sıfır konumda bulunmaktadır. Ev sıcaklığını hissedebileceğiniz bu tesis, güler yüzlü personelleri ve müşteri memnuniyetini en ön planda tutmaktadır. Denize sıfır olan restoranda kahvaltı yapabilir ya da akşamüstü gün batımını izlerken sevdiklerinizle güzel bir yemeğin tadını çıkarabilirsiniz. Erikli ziyaretinizde konaklayabileceğiniz İşçimen Aqua Resot Hotel’den gezinomi.com farkı ile kolay bir şekilde hemen rezervasyon yapabilirsiniz.

 669 total views,  2 views today

Next Post

BüyükanneninSandığı - Burgaz ve Edirne'nin Gelenek Topraklarında Yolculuk

           Avrupa Birliği Başkanlığının ulusal otorite görevini yürüttüğü Interreg- IPA Bulgaristan – Türkiye  Sınır Ötesi İşbirliği Programının ikinci teklif çağrısı kapsamında yürütülmekte olan CB005.2.23.064 sayılı ‘ Grandma’s Chest – Journey In The Land Of Customs Of  Bourgas And Edirne ‘ ” BüyükanneninSandığı – Burgaz ve Edirne’nin Gelenek Topraklarında Yolculuk ” […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp