“Erken Yaşta Evlilik” okullarda anlatılıyor

admin

Edirne Belediyesi, sosyal sorumluluk projeleri kapsamında erken yaşta evliliğin önüne geçilmesi amacıyla Edirne Merkez’de ki okullarda seminerler verilmeye devam ediyor.

Edirne Belediyesi Kültür Sosyal İşler Müdürlüğü Aile Danışmanlığı Birimi tarafından Dr. Sadık Ahmet Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde ‘Erken Yaşta Evlilik’ konulu seminer verildi.

Erken Yaşta Evlilik okullarda anlatılıyor  (1)

 

 

 

 

 

Edirne Belediyesi Kültür Sosyal İşler Müdürlüğü Aile Danışmanlığı Birimi’nden yapılan açıklamada

“İlimizde berdel, başlık parası gibi kültürlerimiz olmasa da bizde de küçük yaşta kızlarımızın ve erkeklerimizin evlilik isteklerine aileler göğüs gerememekte ve onların taleplerini yerine getirmeye çalışmaktadır. Erken yaşta yapılan evlilikler küçük kızların bedensel ruhsal sağlığı ve doğacak bebeklerin gelişim dönemlerini olumsuz etkilemektedir.” denildi.

Yapılan seminerlerin sonucunda geri dönüşlerin güzel olduğunu belirten Uzman Psikolojik Danışman Esra Selvi “Edirne Belediyesi olarak hemen hemen her okulda seminerler vermekteyiz. Kızlarımızı biçilendirmek, eğitimlerinin devamlılığını sağlamak amacı ile okullarda erken yaşta evlilikler ile ilgili eğitim seminerlerine aralıksız devam etmekteyiz.” dedi.

Erken Yaşta Evlilik okullarda anlatılıyor  (2)

 

 

 

 

 

 229 total views,  5 views today

Next Post

Kutlu doğum haftası başladı

14 – 20 Nisan arasında kutlanan kutlu doğum haftası etkinlikleri başladı. Hafta ile ilgili olarak müftülükte düzenlenen basın toplantısında konuşan Edirne Müftüsü Emrullah Üzüm Kutlu Doğum haftasının 14- 20 tarihleri arasında çeşitli etkinliklerle kutlandığını belirterek şunları kaydetti; “ Bütün dünyada bu tarihler arasında ekinlikler devam ediyor. Bu yıl kutlu doğum […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp