Erkin “projelerimle göreve talibim”

admin

Mak. Yük. Müh.DSİ.X1.  Bölge eski Müdür Yardımcısı Hüseyin Erkin CHP İl merkezinde düzenlediği basın toplantısı ile CHP’den Edirne Milletvekili aday adaylığını açıkladı. Toplantıya Uzunköprü Belediye Başkanı Enis İşbilen, CHP İl Başkanı Oktay Bozkurt, Merkez İlçe Başkanı Şenol Geçmiş, İl Genel Meclisi Başkanı Aziz Çıkrıkçı, gençlik kolları ile partililer katıldı. Toplantıya Eşi Gülay Erkin, kızı ve damadı ile geldi. İl Başkanı Bozkurt’un konuşmasının ardından söz alan Erkin,  DSİ’ deki 27 yıllık görevinden sonra Edirne’ye hizmet için birçok kültürel ve sosyal ve sportif faaliyetlerde bulunduğunu, bu tür kuruluşlarda görev yaptığını belirterek; “ Mahalli televizyonda Ajanda adındaki programda bölgemizin sorunlarını dile getirdim. Ergene kirliliği, su taşkınları, doğalgaz konularında konferanslar verdim. Gazetelerde yazı yazdım. Panellere katıldım” Edirneli Fatih” panelleri düzenleyerek kentimize Fatih Heykelini kazandırdım. Edirne’mizin 446 bin hektarlık tarım arazisinden yüzde yirmi beşi sulanabiliyor. Bu verimin düşmesine neden oluyor.

HÜSEYİN ERKİN ADAY ADAYLIK AÇIKLAMA (4)

 

 

 

 

 

 

 

MERİÇ  NEHRİ  TEMİZLENMELİ

Bu sulamalarda ucuz enerji imkânı sağlanmalı. Daha önceleri önerdiğim, Karaağaç Mahallesindeki bay pas kanalının gündeme alınması nedeniyle yetkililere teşekkür ediyorum.210 KM sınır aşan su konumundaki Meriç nehri yatağı mevcut teknolojik imkanlarla Harza projesinin devamı olarak üç yıl içinde temizlenerek hem ülkemizi hem de Yunanistan’a büyük imkanlar sağlar. Edirne’de istihdam yaratılarak göç önlenmelidir.

HÜSEYİN ERKİN ADAY ADAYLIK AÇIKLAMA (6)

 

 

 

 

 

 

 

Tarımsal sanayi pazarı oluşturulmalı. Lavanta kekik gibi alternatif aromatik ürünlerin ekilmesi sağlanmalı. Edirne 4 Sınır kapısı olmasına karşın sınır ticaretinden yararlanamamaktadır. Bunu haksızlık olarak görüyorum.  Gümrük kapıları Edirne’ye yarar yerine zarar getirmektedir. Kentin gelirini yükselterek devlet imkanlarından yararlanmasını engellemektedir. İstanbul Belediyesi yararlanıyor. Biz faydalanamıyoruz. Ergene’nin kirli suları 87 Km mesafedeki Marmara denizine akıtılmak isteniyor. Böylece yaz aylarında Ergene nehri yatağı kuruyacak. Şafak Harekatının 2017 yılında gerçekleşmesi bekleniyor.

HÜSEYİN ERKİN ADAY ADAYLIK AÇIKLAMA (1)

 

 

 

 

 

 

 

Çakmak Barajının suları projede değişiklik yapılarak suyun bir bölümünün Çorlu, Çerkezköy ve Büyükçekmece’ye akıtılması isteniyor. Şehir hastanesine halkın ulaşması için alternatif yol yapılmalı, bu sağlanmadığı takdirde hastaneye uzak mahallelerden hastaların ulaşması zorlukla sağlanacak. Karaağaç Mahallesinden TEM yolu bağlantılı köprü Edirne’nin görüntüsünü kapatıyor. Edirne’de 24 bin genç işsizsimiz bulunmaktadır. Bu TÜİK’in Türkiye ortalamasından yüksek bir oran, Edirne’nin sorunları kapsayan projelerimle göreve talibim bir Edirne sevdalısı olarak bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da Edirne’nin gelişmesi için üzerime düşeni yapacağım” dedi.

HÜSEYİN ERKİN ADAY ADAYLIK AÇIKLAMA (5)

 

 

 

 

 

 

 

ACAR SOSYAL TESİSLERİNDE KOKTEYL

CHP Edirne Milletvekili aday adayı Hüseyin Erkin parti İl Merkezinde basın toplantısı ile aday adaylığını açıklamasından sonra saat 13.30’da Acar Sosyal Tesislerinde ekranda yapacağı hizmetlerin görüntüler ile sunum yaptı. Parti marşları eşliğinde gelen partilileri eşi ile birlikte karşılayan hoş geldiniz diyen Erkin, sunumunda göreve geldiğinde yapmayı düşündüğü hizmetleri bir kez daha toplantıya katılanlara sundu.  Lafla değil projeleri ile bu göreve talip olduğunu belirten Erkin, parti üyelerinin aday adayları arasında sağlıklı değerlendirme yapacaklarına inandığını ifade etti.  HÜSEYİN ERKİN ADAY ADAYLIK AÇIKLAMA (3)

 

 

 

 

 


HÜSEYİN ERKİN ADAY ADAYLIK AÇIKLAMA (2)

 149 total views,  2 views today

Next Post

EKYDD’de dayanışma gecesi

Edirne Kültür Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği bir “Dayanışma Gecesi” düzenledi. Geceye EKYDD Başkan ve Üyeleri, Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Özay Öztürk, Ticaret Borsası Meclis Başkanı Fedai Canın, Dünya Ayçiçeği Derneği Başkanı Doç.Dr. Yalçın Kaya, Kızılay Edirne Şube Başkanı Kadir Çakay, Balkan Araştırma Enstitüsü Başkanı […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp