Ermeydanı 2017’ye hazırlanıyor

admin

Ermeydanı 2017’ye hazırlanıyor (2)

 

 

 

 

 

 

 

655.Kırkpınar Yağlı Güreşleri’nin sona ermesinin hemen ardından, Sarayiçi Ermeydanı’nın çimlerinin bakımına başlandı.

Edirne Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından, 22-23-24 Temmuz 2016 tarihleri arasından düzenlenen 655.Kırkpınar Yağlı Güreşleri süresince pehlivanların yağlanmaları sonrasında zarar gören çimlerin bakımına başlandı.

Ermeydanı 2017’ye hazırlanıyor (3)

 

 

 

 

 

 

 

Edirne Belediyesi tarafından radikal bir kararla tamamen değiştirilen Ermeydanı’ndaki çimlerin yağlanma nedeniyle bozulan üst kısımları, güreşlerin ardından Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından biçildi. Belediye Başkanı Recep Gürkan, 3 gün süresince çimlerin yağlandığını, yağın toprak zemine geçmesinin bir an önce önüne geçmek içinde çimleri güreşlerin ardından biçtiklerini söyledi.

Tüm alandaki çimlerin biçim işinin bittiğini, şu anda da sulama işleminin gerçekleştirildiğini kaydeden Gürkan, “3 gün süresinde pehlivanlar için 2 bin 100 litre yağ tüketildi. Doğal olarak bu yağ çimlere bulaşınca, son gün yemyeşil olan Ermeydanı tamamen sarardı. Yağın büyük bölümü çimlerde kaldı. Bunun tamamen toprağa geçerek köklere zarar vermemesi için de Park ve Bahçeler Müdürlüğümüz derhal çimleri biçme işlemini başlattı ve bitirdi. Şu anda çimleri sulama işlemini yapıyoruz” dedi.

Ermeydanı 2017’ye hazırlanıyor (1)

 

 

 

 

 

 

 

Ermeydanı’ndaki yeni çimlerin güreş yapan pehlivanlar tarafından da beğenildiğini ve bu yıl güreşlerde önceki yıllara göre daha rahat güreş yapıldığının kendisine iletildiğini de kaydeden Belediye Başkanı Recep Gürkan, “656.Kırkpınar Yağlı Güreşleri’ne kadar alanımızdaki çimler daha da iyi hale gelecek” şeklinde konuştu.

 

 70 total views,  2 views today

Next Post

KIRKPINAR’A KATKI VEREN ESNAFA TEŞEKKÜR

              Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, 655. Kırkpınar Yağlı Güreşleri Festivali’nde stant açarak, Edirne’nin tanıtımına ve marka değerine katkıda bulunan esnafa plaket takdim etti. Edirne Belediye Meclis Salonu’nda düzenlenen törene Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, Öztürk Group Cüneyt Gün, Çildam Saraciye Hasan Berk Şahin,  […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp