Eroğlun’dan yatırım müjdesi

admin

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu Edirne’ye gelerek 40 tesisin temel açılışı ve temel atma törenine katıldı.Edirne Valiliği önünde kurulan stantta konuşan Eroğlu Edirne kanalının kamulaştırma kararının bakanlar kurulundan geçtiğini söyledi.

veysel eroğlu'ndan müjde (4)

 

 

 

 

 

 

 

Törene Edirne Valisi Dursun Ali Şahin, Belediye Başkanı Recep Gürkan, T. Ü Rektörü Prof Dr Yener Yürük, DSİ Genel Müdürü Ali Rıza Deniz, Ak Parti Milletvekili Adayları Şemsettin Emir, Mustafa Okur, İl Başkanı Rafet Sezen, Merkez İlçe Başkanı, Daire Müdürleri,  Meclis Üyeleri ile vatandaşlar katıldı. Burada ilk olarak söz alan Genel Müdür Ali Rıza Diniz Edirne’ye yapılacak yatırımlar hakkında açıklamalarda bulundu. Daha sonra konuşan Edirne Valisi Dursun Ali Şahin, Edirne’de bugün bayram olduğunu bunun maddi anlamda gerçekleşen bir bayram olduğunu belirterek şunları söyledi; “Edirne DSİ bölge Müdürlüğü düzeyinde olan bir il. Bu yatırımlar nedeniyle gelen Bakanımıza müteşekkirim. Edirne’de yatırım sağanağı yaşıyoruz. İşte devlet budur, bu olmalıdır.   Bu kırk tesisin açılışını sağlayana teşekkür ediyoruz. Bu 176 trilyonluk bir yatırımdır” dedi.

veysel eroğlu'ndan müjde (1)

 

 

 

 

 

 

 

Daha sonra konuşan Veysel Eroğlu, Edirne’yi çok seviyoruz. Birinci Cihan Harbinde Dedesinin Edirne’de şehit düştüğünü, Malazgirt’ten bu yana bu topraklarda şehit olanları hayırla yad ettiğini belirterek şunları söyledi; “ Bugün huzur içinde yaşıyorsak canlarını feda eden Kahramanlara borçluyuz. Şehit dedemin mezarını ziyaret ettiğimde çok duygulandım.

veysel eroğlu'ndan müjde (2)

 

 

 

 

 

 

 

Beni Edirne’nin hizmetkârı olarak kabul edin. Buraya ne gerekirse yapmak benim için gurur vesilesidir. Buraya eli boş gelmek doğru değildi. Dün akşam öğleden sonra Bakanlar Kurulu vardı.

veysel eroğlu'ndan müjde (7)

 

 

 

 

 

 

 

Bilindiği gibi meşhur Edirne kanalı var Bu kanalın yapılması için arazilerin kamulaştırma kararı çıktı. Hayırlı olmasını diliyoruz. Bu arada 40 tane tesisin temeli atılacak ve açılışı yapılacak bakan daha sonra temeli atılan 29 tesis ile açılışı yapılan 11, toplam 40 tesisin 176 milyon liraya mal olacağını belirtti.

veysel eroğlu'ndan müjde (6)

 

 

 

 

 

 

 

Tesisler hakkında bilgi verdi. Bu arada tesisi yapacak firma yetkilileri ile mukavele yapıldı. Bakan Eroğlu daha önce Değirmeyeni köyde ceviz eken vatandaşlara 49 yıllık kullanım belgesini verdi. Protokolle birlikte tesislerin açılışı yapıldıktan sonra partililerle birlikte seçim bürosunu ziyaret etti. Bakan burada yaptığı konuşmada,  partililere hitap etti ve seçim bürosunu beğendiğini belirterek milletvekili adaylarına başarılar diledi. Bakan Eroğlu seçim bürosu açılışından sonra Edirne’den ayrıldı.

veysel eroğlu'ndan müjde (3)

 

 

 

 

 

 


veysel eroğlu'ndan müjde (5)

 97 total views,  2 views today

Next Post

Onlarda öyle, bizde böyle

23 Nisan Ulusal Egemenlik Çocuk Bayramımız daha önceki yıllara göre farklı törenlerle daha ziyade festival şeklinde kutlandı.  Çocuklarımızın Bayramı Cumhuriyetimizin o günlerini hatırlatacak anıların da hatırlatıldığı görüntülerden ziyade bir karnaval havasında kutlandı,  şenlikler yapıldı çeşitli ülkelerden gelen folklor ekipleri gösteriler sundu.   Bu ülkemizdeki bayram kutlama programı. Kosova’da 23 Nisan […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp