Erol Atik TEK RUMELİ TV’nin konuğu oldu

admin

Süloğlu Belediye Başkanı Erol ATİK geçtiğimiz hafta sonu TEK RUMELİ TV’de yayınlanan “HİZMETİN SESİ” programının canlı yayın konuğu oldu. İlçede bugüne kadar yaptığı hizmetleri anlatan Başkan ATİK; “Aday olduğumuzda ilçemizdeki sıkıntıları bildiğimiz için, sıkıntılarımızı nasıl çözeceğimizi adaylık süreci içersinde de iyi bir çalışma ile, projelerimizle hazır hale getirdik ve hizmeti, yatırıma döndürdük.

 

“Kapalı Spor Salonumuz ile Sporun Merkezi olduk.”

Bunlardan ilki Kapalı spor salonu oldu. Kapalı Spor salonu için ilk olarak yer tahsis ettik. Spor Bakanlığımız ile gerekli çalışmaları yaparak , Türkiye’de yapılan 5 tane kapalı spor salonundan bir tanesini ilçemize kazandırdık. 1300m2 kapalı alanı olan spor salonumuz yaklaşık olarak 2 Milyon liraya mal olmuştur. Spor Salonumuz 2012 yılında hizmete açıldı. Spor salonumuzun hizmete girmesiyle sportif etkinliklerde daha başarı seviyemiz daha da arttı. Spor salonumuzda Türkiye Kara Kuvvetleri Komutanlığı Serbest Güreş Şampiyonası ilçemizde yapıldı. Güreş Federasyonu Başkanı Hamza Yerlikaya da bu etkinliklere katılmıştır. Bunun dışında salon sporları ile ilgili faaliyetler de yine spor salonumuzda gerçekleştirilmektedir. Salonumuzun ölçüleri uluslar arası standartlara uygun olduğu için her türlü müsabakalar, turnuvalar ilçemizde rahatlıkla yapılmaktadır. “ dedi.

erol atik-tek rumelitv (2)

Bölgenin ilk “Evsel Atık ve Su Arıtma Tesisi” İlçemizde faaliyete geçti.

Belediye Başkanı Erol Atik Programda şehirlerin en büyük sıkıntısının çevre kirliliği olduğuna vurgu yaparak; “ Biliyorsunuz çevre kirliliği atıklarla başlar. Bunların başında evsel atıklar ve katı atıklar yer almaktadır. Genelde Belediyelerin çoğunda ATIK SU ARITMA TESİSİ yoktur. Bizde göreve geldiğimiz anda ilçemizde bunun eksikliğini net bir şekilde gördük ve ilk olarak Atık su Arıtma Tesisini yapma kararı aldık. Yaptığımız plan ve çalışma ile ilçemizin güney kesimine yaklaşık 13.000m2 lik bir alana 15.000 kişilik kapasiteli ATIK SU ARITMA TESİSİ’ni yaklaşık olarak 1 yıl içersinde yaparak hizmete sunduk. Şunu rahatlıkla ifade edebilirim. Ergene Havzasında Atık Su Arıtma tesisi olan sayılı ilçelerden biriyiz. Yine çevre kirliliği olmayan ilçelerden biriyiz. Ergen havzasında problemsiz ve sorunsuz tek ilçe SÜLOĞLU’dur. Arıtma Tesisimizden çıkan Atık sular da bölgedeki zirai arazilerde sulamada kullanılıyor. Yine bunu da ekonomiye böylece kazandırmış olduk.

erol atik-tek rumelitv (3)

“Süloğlu Barajı Dinlenme Tesisleri” Göz kamaştırıyor

Süloğlu Barajımızın güzel bir havzası var. Büyük bir su toplama kapasitesine sahip olan barajımız, piknik alanı ile de bölgenin her tarafına duyulmuş ve birçok ilden gelen misafirleri ağırlamaya devam etmektedir. Süloğlu Barajı Piknik alanı Tesislerimiz, İstanbul dahi ülkemizin her tarafından vatandaşların gelip rahatlıkla piknik yaptığı bol enerji depoladığı bir yerdir. Biz de orasını biraz daha güzelleştirebilmek için Avrupa Birliği projeleri ile buraya güzel bir tesis kazandıralım istedik. Sınır ötesi işbirliği projeleri çerçevesinde Bulgaristan’ın İstıranca Belediyesi ile proje çalışması yaptık. Bu proje kapsamı içinde Süloğlu barajının çevresindeki 20.000 m2 lik alanda tesis çalışması yaptık. Saha içersinde konaklama yerlerinden kafeteryaya, oyun parklarından konaklama yerlerine kadar birçok yeri düzenleyip güzelleştirdik. Önümüzdeki Bahar döneminde yapacağımız Bahar ve Hıdrellez Şenlikleri ile birlikte hizmete tamamen açmış olacağız.” Dedi.

erol atik-tek rumelitv (1)

“İlçemize Üniversite Gelmesi için Çalışıyoruz”

Eğitim alanındaki eksiklere de değinen Belediye Başkanı Erol Atik; “Uzun süredir ilçemizde öğretmen olarak hizmet ettik. İlçemizde Yeni hizmet binalarının kazanılmasında payımız vardır. Bunlarla yetinmedik. Yine eksikliğini hissettiğimiz Anaokulumuz yoktu. İlçemize Anaokulu’nun yapılmasını sağladık. Yaklaşık olarak 1 ay içerisinde faaliyet geçecek. Buradaki diğer bir eksikliğimiz, ilçemiz Trakya Üniversitesi bölgesinde olduğu için bugüne kadar ilçemize bir Meslek Yüksek okulu yada bir fakülte kazandıramadık. Bu çalışmalarımız devam ediyor. Üniversite ile gerekli yazışmaları yaptık. İnşallah kısa zaman içersinde ilçemize 2 yıllık bir Meslek Yüksek Okulun kazandırmış olacağız”. Aynı zamanda ben 1999 yılında hizmete giren Halk Eğitim Merkezi’nin kurucu müdürüyüm. Yılın 12 ayında yoğun kurslar açılmaya devam ediyor. Mesleki eğitimler yapılıyor. Halkımızın bu çalışmalara yoğun ilgisi var.”

erol atik-tek rumelitv (4)

İlçemizde Bölgenin en büyük “İLÇE DEVLET HASTANESİ”ni yapıyoruz”

Göreve başladığımızda ilçemizde sağlık ocağı vardı. Sağlık hizmetleri burada devam ediyordu. 112 ambulans hizmeti ilçemizde yoktu. 112 ACİL Hizmetlerinin ilçemizde de kurulmasını en kısa zamanda sağlayarak bu eksikliği gidermiş olduk. 112 ACİL hizmetlerinin devreye girmesi bizi kısmen rahatlattı ama, biz sağlık hizmetini Edirne’den alıyoruz. Bu da zaman zaman sıkıntılara yol açıyor. İlçemizde bir İLÇE DEVLET HASTANESİ olsun istedik. Bugüne kadar bunun için çok çaba sarf ettik. Yaptığımız çalışmaların sonucunda Sağlık Bakanımız Sayın Dr. Mehmet Müezzinoğlu’nun destekleri ile de ilçemize bir devlet hastanesi yapılmasını sağladık. Yerini tahsis ettik. Artık temelini atmak için gün sayıyoruz. İlçemize şimdiden hayırlı olsun.” Dedi.

 

 129 total views,  2 views today

Next Post

OLACAĞI BUYDU

CHP’de belediye başkan adayının açıklanmasının ardından fırtına öncesi sessizlik hâkim. Belediye Başkanı aday adayları Genel Merkezin Milletvekili Recep Gürkan’ın adaylığında kararına çok tepkili. Bazıları bu tepkisini Televizyona çıkıp sıcağı sıcağına yorum yapıyor. Milletvekili Gürkan’ın aday gösterilmesinin asıl nedeni nedir buna neden karar verilmiştir, önümüzdeki bir iki günde öğreneceğiz. Bu konuda […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp