Erzurumlular Dayanışma Gecesi Düzenledi.

admin

Erzurumlular Derneği dayanışma gecesi DSİ Sosyal Tesislerinde yapıldı. Geceye  Edirne Valisi Hasan Duruer, Belediye Başkanı ve DSP Belediye Başkan Adayı  Hamdi Sedefçi, AK Parti Belediye Başkan Adayı Ahmet Günşen, İl Başkanı Müjdat Kahve, Saadet Partisi Belediye Başkan adayı Av. Sinan Tekin, BBP Belediye Başkan adayı  Arif Köroğlu, T.Ü Fen Edebiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Doç Dr.Rıdvan Canım ile dernek üyeleri ve vatandaşlar  katıldı.

erzurumlular-dayanışma-gecesi

Gecede ilk olarak söz alan Dernek Başkanı Necmi Aslan konuklara hoş geldin diye başladığı konuşmasında daha sonra şunları kaydetti; “ İpek yolu üzerinde bulunan Erzurum’un ülkemizde ayrı bir değeri vardır. Her karış toprağı tarih kokan ozanlar diyarı kış ve turizmin merkezi Erzurum birçok güzellikleri içinde barındırmaktadır. Kahramanlar diyarı Cumhuriyetimizin temellerinin atıldığı Erzurumlular olarak Serhat Şehrimiz Edirne’de olmaktan mutluluk duyuyoruz. Ülkemizde ortak kültür oluşmuştur. Edirne ve Erzurum  geçmiş yıllarda yaşanan acı anılarla ortak kederi paylaşmışlardır. Geçmişine sahip olmayan ülkelerin geleceği olamaz. Bu geceye destek veren herkese teşekkür ederim.” Dedi.

erzurumlular-dayanışma-gecesi2

Ardından söz alan Doç. Dr. Rıdvan Canım; “Uzun süre Erzurum’da görev yaptıktan sonra Edirne’ye dönen bir arkadaşınızım.1975 yılında bir Üniversite öğrencisi olarak Edirne’den Erzurum’a gittim. 38 yıl sonra kendi doğduğum kent Edirne’ye dönmüş bulunuyorum.
erzurumlular-dayanışma-gecesi-rıdvan-canım

Böyle neşeli bir gecede okuyacağım şiirle sizleri hüzünlendirirsem hakkınızı helal edin.” diyen Canım Daha sonra müzik eşliğinde Erzurum adındaki şiirini okudu.   Etkinlikte daha sonra konuklara Türk Halk Müziği ve Türk Sanat Müziği sunuldu. Yapılan çekilişin ardından bölgesel hançer gösterisi yapıldı. Türk Halk Müziği Sanatçısı  Harun Atmaca’nın programı ile  Erzurumlular Birlik ve Dayanışma gecesi neşe içinde gecenin geç saatlerine kadar devam etti.


erzurumlular-dayanışma-gece89
erzurumlular-dayanışma-gecesi3 erzurumlular-dayanışma-gecesi4 erzurumlular-dayanışma-gecesi9 erzurumlular-dayanışma-gecesi-6
erzurumlular-dayanışma-gecesikpk

 

 

 

 96 total views,  2 views today

Next Post

SİYAHLA BEYAZ GİBİ

 Ülkemizde insanlarımız arasında  tarih boyunca iki kutuplu yaşam  devan etmiş. Geçmiş  yıllarda  kurulan Türk Devletleri yine soydaşları ayni soydan olanlar tarafından  yıkmış.    Tarihte çok daha önceki yıllara gitmeye gerek yok. Osmanlı Devleti zamanında bakıyoruz. Padişah ve çevresinde yaşayanlar her zaman  rahat ve huzur içinde sıkıntısız yaşarken.Ülkesi için savaşan gelir  […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp