ESBMMMO Üyeleri 21’inci Olağan Genel Kurul’da Bir Araya Geldi

admin

Edirne Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası (ESMMMO)21’inci Olağan Genel Kurulu Toplantısını, Yahya Arıkan Konferans Salonu’nda yaptı. Divan Başkanlığına Ünal Kardeş, yardımcılığına Hayri Çiftçiler, katip üyeler de Nasip Çankaya ve Erdem İzmir oylanarak seçildi.

Toplantı saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından, geçtiğimiz yıllarda yapımı tamamlanan oda hizmet binasını konu alan slayt gösteri ile devam etti.

AW000621 AW000621

Genel kurul toplantısın ayrıca İstanbul SMMMO Başkan Yardımcısı Turgay Kanarya’da katıldı. ESMMMO Başkanı Enver Çevik genel kurulda yaptığı konuşmada mesleği bölmeye üretimsizleştirmeye yönelik kaos ve kavga ortamına meydan verilmemesi gerektiğini belirterek, nispi temsil sisteminden medet umulmaması gerektiğinin altını çizdi. Çevik, “bu sistemden medet umanların oda yönetimlerinde üretim yapmasını beklemeyin. Çünkü özgür olmanın bağımsız olmanın, saygınlığını korumanın, kişilikli olmanın bir maliyeti vardır, oda özveri gerektirir. Mesleğimizdeki birlik ve yenileşme çabaları ve çağdaş verimliliğinin yapılacak seçimlerde sınanacağı bir döneme girdik. Öncelikle görevimiz kendi mesleki alanımızda başarılı olmaktır. Meslek saygınlığımızı ve mesleki verimliliğimizi artıracak projelerle meslektaşlarımızın karşısına çıkmalıyız. Bunun içinde kurumsallaşmayı düşünmeliyiz. 2008 Temmuz ayında 5786 sayılı değişikle seçimlere nispi sistemi getirilerek, odalarımız çalışamaz hale getirilmiştir. Mali Müşavirler, insanların kurum ve kuruluşların gelecekleri doğrultusunda şekil almalarında katkıda bulunan ve güvenilen profesyonel kişilerdir. Muhasebe denetçisinin ürettiği raporlar başta yatırımcılar olmak üzere ilgili tarafları, güvenilir bilgiye ihtiyaç duyan bütün kesimleri ilgilendirir. Mali Müşavirler dürüstlükle bütünleşip değer yaratırlar. Her muhasebe, her hesaplaşma ise yanlış ve hataları düzeltmeyi, olandan yana karar almayı öğretir. Öğrenen bir örgüt, öğrenen bir toplum olmanın yolu da bilgi ile olanaktır. Bilgi özgür düşüncenin en temel öğesidir. Çünkü özgürlük seçmeyi, seçme de bilgili olmayı gerektirir. Bilgiye ulaşmanın ve uygulamanın teknolojik yolla ve çabuk yolla en çabuk ve doğru gerçekleşmesi amacıyla 25 kişilik, bilgisayar odasının sizlerin hizmetine sunduk. Yönetime geldiğimiz günden bugüne kadar 71 yönetim kurulu toplantısı 60 Tesmer yönetim kurulu toplantısı yaptık. Bölgemizde vergi dairesi başkanı ve ona bağlı vergi dairesi müdürleri ile mesleki amaçlar için temaslarda bulunduk. Sosyal güvenlik yetkilileriyle kurduğumuz ilişkilerle işbirliği sağlamaya çalıştık. Başkanlar kurulu toplantılarında mesleki sorunlarımızı anlatmaya özen gösterdik. TÜRMOB’la olan ilişkilerimizi düzenli şekilde yürüttük. STK’ların panel ve sempozyum konferans düzenlemelerine katılmaya ve katkı vermeye davet ettik. Tüm faaliyetlerimizde her üyemize eşit mesafede durmayı bilerek kimseye ayrıcalıklı davranmamaya, objektif ve şeffaf kalmaya dikkat ettik.

2013 yılında ve devamında isteklerimizin karşılanması için demokratik platformlarda mücadeleye hep birlikte devam edeceğimizden kimsenin şüphesi olmasın” diye konuştu.

 122 total views,  2 views today

Next Post

40 Yıl Aradan Sonra Kızılay Yönetimine Bayan Üye

Kızılay Edirne Şubesinin Kadın Kolları oluşturuldu. 40 yıl aradan sonra Kızılay yönetiminde ilk kadın üye olma gururunu yaşadığını belirten Avukat Arzu Çağatay, duygularını şöyle dile getirdi” Yaklaşık 40 yılın ardından Kızılay Edirne Şubesi yönetim Kurulu Üyeliğine giren ilk kadın üye olmanın haklı gururunu yaşıyorum. Kızılay Edirne Şube Başkanımız Av Metin […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp