ESDER: LPG Zammı Ticari Hayatı Donduruyor

admin

EDİRNE AJANS HABER MERKEZİ / 214 24 04 / edirneajans@hotmail.com

Esnaf ve Sanatkarlar Derneği Genel Başkanı Mahmut Çelikus, LPG ve Tüpgaz fiyatlarına bir gece yarısı yapılan yüksek zam oranının ardından, araçlarda ve evlerde yoğun şekilde kullanılan bu yakıtların ucuz yakıt olmaktan çıktığını ve artık bir avantajının kalmadığını dile getirdi.

esder

ESDER Genel Başkanı Mahmut Çelikus LPG ve Tüpgaz zammına ilişkin yaptığı açıklamada, “Türkiye’de milyonlarca otomobilde yakıt olarak tercih edilen LPG’nin fiyatına tek seferde yapılan 30 kuruşluk zammın ardından, bilhassa geçimini taksicilik yaparak sağlayan esnaf kardeşlerimiz bu zamla birlikte kazancının büyük bir kısmını yakıta vermek durumunda kalmıştır. Benzin ve dizelde dünyanın en pahalı akaryakıtını kullanmak durumunda kalan vatandaşımız son yapılan zamla birlikte, LPG’nin litre satış fiyatında dünyada birinciliğe aday olmuştur” dedi.

esder (1)

Genel Başkan Çelikus açıklamasına şu şekilde devam etti: “Esnafımızın ve vatandaşımızın soğuk kış gününde zaten gider maliyeti bir hayli fazla. Zammın ardından oluşan yeni tablo İstanbul’da 1 litre LPG’nin fiyatı, 2,81 liradan 3,11 liraya, Ankara’da 2,61 liradan 2,91 liraya çıktı. Tüpgaz ise yüzde 15,41 oranında artmıştır. Öte yandan Merkez Bankası bugün yaptığı açıklamasında LPG zammının enflasyonu belirgin oranda artıracağını belirtti. Görüldüğü gibi yaşananlar her kesimi zor durumda bırakıyor. Esnaf camiası olarak yeni zam oranlarının yeniden gözden geçirilmesi gerekiyor” dedi.

esder-lpg-zammı

 

 49 total views,  2 views today

Next Post

KİM MARKET EDİRNE'YE İLK MAĞAZASINI AÇTI KİM MARKET 76. ŞUBESİNİ EDİRNE'YE AÇTI

EDİRNE AJANS HABER MERKEZİ / 214 24 04 / edirneajans@hotmail.com Yerli perakende sektörünün öncü şirketlerinden KİM Marketler Zinciri, İstanbul dışındaki mağaza yatırımlarına Edirne ile devam ediyor. Uzunköprü şubesiyle Edirne’deki ilk mağazasını açan KİM, toplamda ise 76 şubeye ulaştı. Kim MArket’in Edirne Uzunköprü Mağazsının açılış törenine Kaymakam Kemal Yıldız, Belediye Başkanı […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp