ESEM’den dayanışma toplantısı

admin

DSC_5802

 

 

 

 

 

 

 

Edirne Satranç Eğitim Merkezi Gençlik Spor Kulübü Acar Tesisleri’nde kahvaltılı dayanışma toplantısı düzenledi. Toplantıda konuşan dernek Başkanı İlker Sarıtekin, bugünkü toplantıda 2014-2015 çalışmalarının sonunda bir kahvaltı molası vermek istediklerini belirterek;” kulübümüze satranç Süper Ligi’nden İstanbul Teknik Üniversitesi 2015 Türkiye Bayanlar Şampiyonu Esma Doğa Duran’ı transfer etmenin gururunu yaşıyoruz. Bunu da burada belirtmek isterim. Bilindiği gibi Satranç Türkiye’de en fazla sporcu sayısına sahip bir etkinlik sporu. Bu Edirne için de geçerli. Edirne’de 2500 resmi lisanslı sporcumuz bulunmaktadır. Bu sayı gittikçe artmaktadır. Bu spora ilgi Satranç’ın çocukların zekâ gelişimine olumlu katkı yapmasıdır. Kulübümüz yarın zorlu bir müsabakaya çıkacak. Bu kahvaltı ile sporcularımıza moral aşılayalım. “ dedik.

Toplantıda söz alan Esma Doğa Duran, satranca dört yıl önce başladığını, hedefinin Avrupa ve Dünya şampiyonluğunu kazanmak olduğunu belirterek, yeni bir kulübe geldiği için mutlu olduğunu söyledi.

DSC_5787

 151 total views,  5 views today

Next Post

Gaytancıoğlu “tarım kesiminin sıkıntılarını gidereceğiz”

              Ön seçimde CHP’den Edirne 1. Sıra milletvekili adayı olan Doç. Dr. Okan Gaytancıoğlu, kararın açıklanmasından bu yana yine dur durak bilmiyor.  Köy ve ilçeleri dolaşarak bir yandan  teşekkür ediyor, diğer taraftan parti propagandasına devam ediyor. Bu arada Radyo Su’da yapılan Yerel Gündem programına […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp