ESKAD Başkanı Ersin Demir oldu

admin

EDİRNE AJANS HABER MERKEZİ / 214 24 04 / edirneajans@hotmail.com

Edirne’de Ekim ayında kurulan , “Edirne Sınırötesi Kültürleri Araştırma Derneği (ESKAD)”, ilk genel kurulunu yaparak faaliyetlerine başladı. Genel kurulda seçilen yönetim kurulu başkanlığına Ersin Demir getirildi.

Kültürel ve sosyal alanlarda ulusal ve uluslararası sivil toplum faaliyetlerini gerçekleştirmek için kurulan Edirne Sınırötesi Kültürleri Araştırma Derneği, kişi ve kuruluşlara destek vermeyi de hedefliyor.

ESKAD Başkanı Ersin Demir

Yönetim Kurulu başkanlığına getirilen Ersin Demir, öncelikli amaçlarının uluslararası projelerle toplumlar arasında diyalog ve işbirliği olanaklarını yaratmak olduğunu söyledi. Dernek yönetim kurulunda projeler konusunda deneyimli üyelerinin bulunduğunu da kaydeden Demir, “Avrupa’ya sınır olan şehrimizde, uluslararası alanda ortak çalışmalarla gerçekleştirebileceğimiz bir çok çalışma mevcut. Komşu ülkeler başta olmak üzere, uluslararası alanda bir çok ülke ile projeler gerçekleştirebilecek bir konumdayız. Biz de dernek olarak bu yönde çalışmalar yapmak istiyoruz. Derneğimiz yeni faaliyete geçti ama bugüne kadar bir kaç ülkeden uluslararası forumlar kanalıyla proje teklifleri aldık. Yönetim kurulu olarak ilk etapta hazırladığımız proje fikirlerini gerekli formatlarda düzenledik ve ilgili kurumlardan çağrılar geldikçe, bu fikirlere yenilerini de ekleyerek gerekli başvurularımızı yapacağız. Kültürel alanda dernek bünyemizde gruplarımız da mevcut. Bunları da çalışmalarımızda değerlendirip, şehrimize kültürel ve sosyal alanda tanıtım konusunda katkılar yapmak istiyoruz. Fikir ve düşüncelerimizi kısa süre içerisinde şehrimizdeki kurum ve kuruluş üst düzey yöneticileri ve temsilcilerini de ziyaret ederek paylaşacağız” dedi.

Bu arada, yeni seçilen yönetim kurulu ilk toplantısını yaparak görev bölümü gerçekleştirdi. Derneğin başkan yardımcılığına Selim Bilginkaya, Genel Sekreterliğine Mustafa Filiz, Saymanlığa Cengiz Küçük, üyeliklere de Ahmet Zeynel Çetinoğlu, Hikmet Çavuşoğlu ve Nedim Kanık getirildi.

 1,218 total views,  2 views today

Next Post

Yüksel Yeşil İlkokulu Değerler Eğitimi Proje Çalışmaları

EDİRNE AJANS HABER MERKEZİ / 214 24 04 / edirneajans@hotmail.com Yüksel Yeşil İlkokulu çok amaçlı salonunda yapılan değerler eğitimi projesi kapsamında “Ülke ve Bayrağa Saygı” adlı şiir dinletisine; Teftiş Kurulu başkanı Adil Kaynarca, teftiş Kurulu Başkan Yardımcısı İhsan Demirel, Müfettiş Selami Madalı, Okul Müdürü Burhan Kabataş ve müdür yardımcıları öğretmenler […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp