Eski Ahi törende kalp krizi gecirdi

admin

Bugün baslayan ve hafta boyunca sürecek olan Ahilik Haftası kutlamasında geçen yılın ahisi Efkan Döşlüoğlu tören yürüşüne katıldıktan sonra fenalaşarak, kalp krizi gecirdi.
Ahilik Haftası Kutlama programının İlk gününde gerçekleşen programda Edirne 25 Kasım stadı önünde toplanan protokol mensupları Edirne Belediyesi Bando ekibi eşliğinde halkı selamlayarak Atatürk Anıtına dogru yürüyüş yaptı.

Törene katılan geçen yılın ahisi Efkan Döşlüoğlu Atatürk anıtı önüne gelindiğinde fenalaşarak kalp krizi gecirdi. 112’yi arayan vatandaşlar, ambulans gelene kadar Fenalaşan Döşlüoğlu’na ilk müdahaleyi yapmaya çalıştı. Daha sonra olay yerine gelen Ambulans’ta bulunan sağlık ekibi tarafından Döşlüoğlu’na ilk müdahale yapıldı. Tıp fakültesine kaldırılan Döşlüoğlu’nun kalbinin durduğu ve yapılan müdahale sonrasında tekrar çalıştığı, bilincinin kapalı olduğu, tedavisinin devam ettiği ifade edildi.

Törene, Ticaret İl Müdürü Mahmut Altun, Edirne İl Kültür ve Turizm Müdürü Kemal Soytürk, bu yılın ahisi Adanan Varsavaş, Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Vekili Hakan Fındıklı, Edirne Demirciler ve Kaynakçılar Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Birol Özbaş, Edirne Esnaf Ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Odası Başkanı Ayhan Can, 2020 yılının ahisi Efkan Döşlüoğlu,
2019 yılının ahisi Fikret Üstev ve cok sayıda vatandaş katıldı.

 436 total views,  2 views today

Next Post

EDİRNE KOLEJİ DÜNYACA ÜNLÜ RESSAMLARI DERSLİKLERİNDE YAŞATACAK

Bilimin ve sanatın ışığında’ diyerek, yola çıkan Edirne Koleji anasınıfı kademesindeki dersliklerine dünyaca ünlü ressamların isimlerini verdi. 2021-2022 eğitim öğretim yılında, öğrencilerini sanat camiasının lokomotif isimleri, ünlü ressamlar ile buluşturan Edirne Koleji, dersliklerine dünyaca ünlü eşsiz ressamlar, Leonardo Da Vinci, Pablo Picasso, Vincent Van Gogh Ve Salvador Dali’nin isimlerini verdi. […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp