Eski Baş Savcı’nın Edirne Sevgisi

admin

2006-2010 Yılları arasında Edirne Cumhuriyet Baş Savcılığı yapan Edirne’liler tarafından çok sevilen İbrahim Etem Dikmen, Edirne’deki görevi sonrası Büyükçekmece’ye Başsavcı olarak atandı. Buradan emikli olmasından sonra avukatlığa başlayan Dikmen.Edirne’li dostları ile bağlarını hiç koparmadı.

Sık sık Edirneli dostlarını ziyaret eden  Eski Savcı Dikmen,  dostluğunu sürdürdüğü Güneş Optik  Sahibi Ali  Kurnaz’ı ziyareti sırasında açıklama yapan  Dikmen” Burada görev yaptığım sırada da dile getirmiştim. Beni tanıyanlar da bilirler. Edirne Türkiye’de yaşanacak kentlerin başında geliyor. Burada yaşamak çok kolay.Neden kolay. Buradaki insan yapısından ve sosyal yapıdan dolayı kolay.  Burası sıcakkanlı insanların, yardımsever insanların, bulunduğu tarihi bir kenti. Burada çok güzel yıllarım geçti güzel analarla buradan ayrıldım. Buraya emeğim geçmişse bu beni çok mutlu kılar.

Burada kalan dostlarımla kalben beraberim.Fiziki olarak uzak kaldığım dostlarımla zaman zaman bir araya geliyoruz.  Bunların başında   Ali Kurnaz Bey geliyor. Arkadaşımız vefa duygusu kuvvetli bir insan. Çok iyi dostluğumuz var. Bugün de  o vesile ile kendisini ziyaret edip eski anıları tazeledik. Daha önceleri de Yetiştirme Yurdu  Toplantılarında bir araya geliyorduk. Bu nedenle Tüm Edirnelilere kalbi sevgilerimi sunarım

Ali Kurnaz yaptığı konuşmasında” Sayın Baş Savcımızla Edirne’de görev yaptığı sürede çok iyi dostluklarımız oldu. Bu dostluğumuz  bugün de devam ediyor. Baş Savcım İstanbul’da  sürdürdüğü  görevi sonrası emekli oldu. Daha sonra avukatlığa başladı. Edirne’ye gelişinde eski dostlarını hatırlaması bizi mutlu ediyor. Aramızda sarsılmayan bir dostluk var.

Baş Savcımız ayni zamanda Edirne Yetiştirme Yurdu Yetişenler Derneğinin Onursal Başkanıdır.  Bütün etkinliklerimize katıldığından dolayı kendisine ayrıca teşekkür  ederim” dedi.

 278 total views,  2 views today

Next Post

30 Yıllık Avukatlık, Cübbesini Mahkeme Salonunda Çıkardı

Edirne’nin Keşan ilçesinde Keşan Adliyesi’nde bir ilk yaşandı ve Keşan Müşavir Hazine Avukatı olan Nuran Toptani, son duruşmasının ardından, mahkeme salonunda cübbesini çıkararak emekliliğe ilk adımını attı. Toptani için mahkeme salonunda meslektaşları tarafından kısa bir veda töreni düzenlendi. Av. Nuran Toptani, kapalı kapılar ardındaki duruşma salonunda iken, bir meslektaşı gazetecilere, […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp