Eski Belediye Başkanlarının yeni yıldan beklentileri

admin

Edirne’de 1973-1977  yılları arasında Edirne Belediye başkanlığı yapan Şevki Arman ile 1984- 1989 yılları arasında Edirne  Belediye Başkanı olan İbrahim Ay,   yeni yılda beklentileri  konusunda görüşlerini dile getirdi.Konu ile ilgili olarak açıklama yapan Arman, günümüzde  politikacıların hangisinin hangi gün ne yapacağının belirsiz olduğunu belirterek şunları kaydetti, “ İktidarı da muhalefeti de hepsi gemisini yürütme çabasında. Bu durumun nereye kadar süreceğini ise zaman gösterecek. Eski bir siyasetçi ve Belediye Başkanı    olarak bu konuda kehanette bulunamam. Aklın durduğu olağanüstü  sorunların  yaşandığı  bir zamanda yaşıyoruz. İnsanlarımız bu olumsuz gelişmelere nasıl katlanıyorlar . Onu anlamak mümkün değil. Bugün siyasetin en üst düzeyinde olanlar için suçlamalar gündemde bunları aklanması engelleniyor buna akıl sır ermiyor” diyen Arman, Edirne’nin iktisadi hinterlandı olmayan bir il olduğunu belirterek,” Edirne’mize yatırım yok, bir zamanlar fabrikalar vardı. Bölgemizde işsizlik diye bir durum yoktu . Onlar da kapanınca Edirne göç veren bir il haline geldi. Kayseri’den  Avrupa’ya karayolu ile  giden mallar Edirne Kapıkule’den geçiyor. Yurdun başka yörelerinde işyerleri var.  Bunlardan bazıları, Edirne için uygun olanlar burada kurulamaz mı?  Anadolu’da kurulan fabrikalar bölgemizde kurulmuş olsa   Avrupa’ya sevki için nakliyeden büyük  tasarruf olur. Maalesef Edirnemiz eski özelliklerini kaybetti. Edirne’de insanlar birbirini tanımaz oldu. Bu tanımamak yanlış anlaşılmamalı insanlarımızın müşterek değerleri yok. İnsanların kendi çıkarları menfaatleri ön plana çıktı” dedi.

eski belediye başkanının yeni yılda beklentisi

 

 

 

 

 

 

 

Daha sonra konuşan Eski Belediye Başkanlarından İbrahim Ay  Ülkenin geleceğinin hormon dengesizliğine benzediğini belirterek, “ Hormon dengesizi olan bir insan nasılsa ne yana bakacağını şaşırıyorsa maalesef Ülkemizin geleceğini  ben buna benzetiyorum. Ülkemizin en büyük eksikliği Türkiye’de istikrar yok. Diğer bir eksiklik ise eski tabirle meşveret karşılıklı konuşma eksikliğidir. Karşılıklı konuşup ortak noktada buluşmayı beceremiyoruz. Herkes kendi fikrinde ısrarcı” Benim” diyor. Kimse “biziz” demiyor. Herkes nalıncı keseri gibi kendi tarafına, kendine çekiyor. Hiç olmazsa testere gibi ol da; bir sana, bir bana de bari.

Oturup karşılıklı konuşup ülke meselelerine çare bulmak lazım. Sen kaşının altında gözün var, dudağın altında bıyığın var dersen bu işler yürümez. Yüzü beraber keşfedip makyajlamak lazım. Bunu karşılıklı gerçekleştirmek gerekir. Her şey, bindik bir alamete gidiyoruz kıyamete şeklinde olmamalı. Bir konu geldiğinde hemen muhalefete geçmek demekle işler yürümüyor karşılıklı anlaşma lazım.

BÜYÜKLERİMİZ DAHA İYİ BİLİRLER

Edirne’nin yeni yıldaki konumunu değerlendiren Ay, “ Edirne’de işleri büyüklerimiz daha iyi bilirler. Bizler ne söylesek ne tavsiyelerde bulunsak etkili olmuyor . O konuda ben bir şey söylemek istemiyorum. Ne desek büyüklerimiz kendi bildiklerini okuyor.

Edirne’de karşılıklı muhabbet ortak noktada bir araya gelme eksikliği var kısaca eski tabirle meşveret yok. Şevki Hocam Eski Belediye Başkanımız 90 küsur yaşında bizim duayenimiz burada, karşılıklı oturup konuşabiliyoruz. Uzun ara sonra göreve gelmişiz. Buna rağmen karşılıklı görüşüyoruz. Niye diğerleri bunu yapmıyor. Herkes ben diyor biz diyen yok. Biz her zaman paylaşmaya hazırız. Bizi fikirlerimizi paylaşmak için aramıyorlarsa o zaman biz de “ Büyüklerimiz bilir” deriz” dedi.

 

 

 

 206 total views,  2 views today

Next Post

EKYDD’den İl Jandarma Komutanlığına ziyaret

Kısa adı EKYDD olan Edirne Kültür  Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkan ve üyeleri  Edirne İl Jandarma Komutanlığını ziyaret etti.Bu ziyarete EKYDD Başkanı Salahattin Pınar,  Dernek üyelerinden Mustafa Günaydın, Hüseyin Tatlıses, Şerafettin Çelik, Aydın Uçar, Ahmet Dörtler, Ali Kurnaz,Fikri Ak katıldı. Pınar Jandarma teşkilatına nezaket ziyaretinde bulunduklarını,  Jandarma teşkilatının her zaman […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp