Eski Elektrik Fabrikası Restorasyonu başlıyor

admin

Harabe haline gelen Eski Elektrik Fabrikasında incelemelerde bulunan Belediye Başkanı Recep Gürkan Anıtlar Kurulu ile mutabakatın sağlandığını Eski Elektrik Fabrikasında restorasyon işlemlerinin tamamlanması ile buranın çok amaçlı Kültür Merkezi ve Nikah Salonu olarak kullanılacağını çevresinin yeşil alan olacağını söyledi.

ibrahim ay ay-recep gürkan (2)

İNCELEMELERİ ARALIKSIZ DEVAM EDİYOR


ibrahim ay ay-recep gürkan

 

Tatil günü olmasına rağmen Başkan Vekili Selçuk Çakır ile şehrin çeşitli semtlerinde incelemelerde bulunan Belediye Başkanı Gürkan Bir zamanlar elektrik fabrikası olarak kullanılan 25 Kasım Stadı yanında bulunan bugün harabe halindeki binada incelemelerde bulundu. Binanın restorasyonu konusunda engellerin aşıldığını anıtlar Kurulundan olumlu kararın çıktığını söyledi. Binada gerekli onarım yapılmasının ardından burasının Çok amaçlı kültür merkezi ve Belediye Nikâh salonu olarak kullanılacağını, Çevresinin yeşil alan haline getirileceğini belirtti. Bu inceleme sırasında Eski Belediye Başkanı İbrahim Ay ile karşılaşan Gürkan, Edirne’de yapılacak hizmetler konusunda Belediye Başkanı olarak herkesten yararlanacağını Edirne’ye tek başına değil, tüm halkla birlikte idare edeceklerini belirterek “ Bu arada İbrahim ağabey gibi Edirne konusunda geniş bilgisi bulunan Eski Belediye Başkanlarımızın fikirlerinden de yararlanmak istiyoruz” dedi.

ibrahim ay ay-recep gürkan (1)

Gürkan Eski Belediye Başkanı Ay ile bir süre sohbet etti ve yaptığı çalışmaları hakkında bilgi verdi.

İbrahim Ay, burada yaptığı konuşmada, sorunların yerinde görülerek tespit edilmesinin çok yararlı olacağını, kendisine başvurulduğu takdirde Edirne için her türlü katkıyı yapmaya hazır olduğunu belirtti.

 257 total views,  2 views today

Next Post

Bando Ciğer Festivalinde halka ücretsiz ciğer dağıtıldı

Bu yıl 4.  Yapılan Bando Ciğer Festivali etkinliklerinin son gününde Edirne Belediyesi, Romanya, Bulgaristan Bando ekipleri Saraçlar Caddesinde gösteri sundu.  Cadde üzerinde kurulan tezgâhlarda Halka ücretsiz ciğer dağıtımı yapıldı. Belediye Bakanı Gürkan önlük takarak ciğer dağıttı. Festivalde görev alan 20’ye yakın ciğerci ustası bir tona yakın ciğer kullandı. Vatandaşlara ayrıca […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp