“Eski fakat değerli” projesi sona erdi

admin

“Eski fakat değerli” projesi sona erdi (2)

 

 

 

 

 

 

 

 

Avrupa Birliği Bakanlığının ulusal otorite görevini yürüttüğü Bulgaristan–Türkiye IPA Sınır Ötesi İşbirliği Programının üçüncü teklif çağrısı kapsamında yürütülmekte olan  2007CB16IPO008- 2013-3-085 sayılı “Oldies but Goldies (Eski Fakat Değerli)” isimli proje Edirne İl Milli Eğitim Müdürlüğü koordinatörlüğünde, İlimiz Mustafa Necati İlkokulu, Bulgaristan Burgaz Bölgesel Eğitim Müfettişliği ve Burgaz Saint Kliment Ohridski Ortaokulu ortaklığında, 26 Ağustos 2015 tarihinde başlamış olup 25 Ağustos 2016 tarihinde sona erdi.

İl Millî Eğitim Müdürü Hüseyin Özcan yaptığı açıklamada;  ‘Proje aracılığıyla iki ülke arasındaki sınır bölgelerinde sosyal ilişkiler gelişti; her iki ülkedeki öğrenciler, kendi milli kültürel miraslarını tanıyıp sahip çıkmalarını yanı sıra sınır ötesi kültürel değerleri kavradılar. Proje etkinlikleri ile öğrenciler geçmişin, bugünün ve geleceğin birbirine bağlı olduğunu görerek, hoşgörü kazanarak birbirleri ile uzun süreli arkadaşlıklar kurdu. Bunun yanı sıra, proje Avrupa vatandaşlığı ve gelecek için sorumluluk bilincini arttırdı. Proje kapsamında Edirne ve Burgaz’da ortağımız olan okullarda, çocuklarımızın katılımını sağlayacak fırsatlar sunan, barışçıl, cinsiyetler arası eşitliği destekleyen, farklı sınıf, sosyal çevre ve inançlardan gelen çocukları kabul eden, özel gereksinimli çocuklar dahil olmak üzere herkes için ulaşılabilen, becerilerini geliştirebilecekleri, kendi öğrenmelerinin sorumluluklarını almalarını destekleyen ‘ Oyuncak Kütüphanesi’ oluşturduk.

“Eski fakat değerli” projesi sona erdi (1)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Çocuklarımız geleneksel oyun ve oyuncakları tanıyarak oyun ile çeşitli fikirler geliştirmeyi ve duygularını uygun bir biçimde ifade etmeyi öğrendiler. Çünkü oyun, çocuğun gelişmesi ve kişilik kazanması için sevgiden sonra gelen ikinci duygusal doyumdur. Oyun, belli bir amaca yönelik olan veya olmayan kurallı ya da kuralsız gerçekleştirilen fakat her durumda çocuğun isteyerek ve hoşlanarak yer aldığı, fiziksel, bilişsel, dil, duygusal ve sosyal gelişiminin temeli olan gerçek hayatın bir parçası ve çocuk için en etkin öğrenme sürecidir. Bu proje ile veliler, öğretmenler ve öğrenciler oyun oynayarak birbirlerinden pek çok şey öğrendiler, birbirleri ile dayanışma içinde problemleri çözme becerisi edindiler.

Proje ortaklarımız ile uyum içinde çalışarak 12 ay içerisinde proje faaliyetlerinin hedeflenen başarıya ulaşmasını sağladık. Bu nedenle proje ortaklarımıza çalışmaları için teşekkür ederim. Birlikte Edirne ve Burgaz için yeni projeler üretip uygulayacağız’ dedi.

 

 76 total views,  2 views today

Next Post

Emekli Müfettiş Hikmet Akıncı vefat etti

              Merhume Mihriye Akıncı’nın eşi, Emekli öğretmen Serpil Aksay,Emekli Memur Sevil Kaleli ve Doçent Doktor Şener Akıncı’nın babaları,Emekli Öğretmen Vedat Aksoy ve İşletmeci Yavuz Kaleli’nin  kayınpederleri,Emekli İlköğretim Müfettişi ,Belediye Eski Meclis Üyesi Hikmet Akıncı vefat etti. Eski camide öğlen namazında kılınan cenaze namazına Eczacı […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp