Eski Maliye Bakanı hemşehrimiz Kemal UNAKITAN’ı kaybettik

admin

Eski Maliye Bakanı, Edirnelilerin Kemal Ağabeyi Kemal UNAKITAN  dün sabah hayata gözlerini yumdu. 70 yaşında Acıbadem Maslak Hastanesi’nde Hakkın rahmetine kavuşan Kemal Unakıtan; 58. 59. ve 60. AK Parti hükümetlerinde Maliye Bakanlığı görevinde bulundu. 2009 yılında by-pass, 2013’te de böbrek nakli operasyonu geçiren Unakıtan’ın “Cenazesi bugün öğlen namazı sonrası Süleymaniye Camii’nde kılınacak cenaze namazının ardından, Süleymaniye Külliyesi’nde toprağa verilecek.

kemal-unakitan

 

 

 

 

 

 

 

İstanbul’da vefat ettiği açıklanan Unakıtan, 58, 59 ve 60’ıncı Ak Parti hükümetlerinde Maliye Bakanlığı yaptı. Ak Parti Eskişehir eski Milletvekili Kemal Unakıtan, 1946’da Edirne’nin Süloğlu ilçesine bağlı Domurcalı Köyü’nde dünyaya geldi. İlk, orta ve lise tahsilini Edirne’de tamamlayan Unakıtan, 1968 yılında Ankara İktisadi ve Ticari İlimler Akademisi’nden mezun oldu. Maliye Bakanlığı’nda hesap uzmanı olarak göreve başlayan Unakıtan, SEKA Genel Müdür Muavinliği ve 1976-78 yılları arasında SEKA Genel Müdürlüğü yaptı. Daha sonra özel sektöre geçen Unakıtan, çeşitli sanayi kuruluşlarında, finans kurumlarında, dış ticaret şirketlerinde genel müdürlük, yönetim kurulu üyeliği ve yöneticilik yaptı. Edirne Ajans Ailesi olarak Hemşerimiz Kemal Unakıtan’a Allah’tan rahmet geride kalan kederli ailesine sabırlar dileriz.

 

 

 

 128 total views,  2 views today

Next Post

CANIM; “kitap fuarı uluslararası konuma gelmeli”

              Trakya Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Öğretim Üyesi ve Balkan Enstitüsü Müdürü Prof Dr. Rıdvan Canım bu yıl 4. sü açılan Fuara katılarak kitaplarını imzaladı. Burada bir konuşma yapan Canım, bir edebiyatçı, bir yazar ,bir şair olarak böyle bir kitap fuarının ,kültür etkinliğinin Edirne’de ve […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp