Eski tekel binası ihalesi ne zaman yapılacak

admin

Türk Milli Eğitiminin ulu çınarı Edirne Lisesi’nin,1934 yılında kurulan Edirne Lisesi’nden Yetişenler Derneği’nin (ELYD) Genel Başkanı Atıl Erman, Eski İstanbu Caddesi  kenarında bulunan harap durumdaki eski tekel tütün depolarının bulunduğu binaları çağdaş bir eğitim kurumuna hizmet verme yolundaki derneklerinin gayretli çalışmalarının sürdüğünü açıkladı. Erman, Edirne Lisesi ve Kampusu Gelişim Projesi’nin, 13 Mart 2013 tarihinde onaylanmasına ve 19 Mart 2014’te ödenek talep edilmesiyle projenin yapımı için gönderilen 5 Milyon TL’ye rağmen ihaleye çıkmadığını söyledi. Erman, “Yaklaşık 21 aydır ihale dosyasının hazırlanmasını bekliyoruz” dedi.

????????????????????????????????????

 

 

Edirne’nin en eski ve en köklü okullarından biri olan Edirne Lisesi’nin büyük değişim içinde olan dünyanın bu değişimine ayak uydurma çabası sürüyor. Genel Başkan Atıl Erman, teknolojide olduğu gibi eğitimde de teknolojinin nimetlerinden faydalanarak ilerlemenin kaydedildiği bir çağda okullarının bu yönde atılımlar yapmaya devam ettiğini kaydetti.

İHALE BİR TÜRLÜ GERÇEKLEŞMİYOR

Her defasında teknolojiyi yakından izlediklerini ve geçmişi de unutmadıklarını vurgulayan Erman, derneklerinin koordinatörlüğünde Edirne Lisesi Eğitim Vakfı, Edirne Lisesi, Edirne İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Edirne Valiliği’nin desteğiyle hazırlanan Edirne Lisesi ve Kampusu Gelişim Projesi’nin, 13 Mart 2013 tarihinde onaylanmasına ve 19 Mart 2014’te ödenek talep edilmesiyle projenin yapımı için gönderilen 5 Milyon TL’ye rağmen ihaleye çıkmadığını kaydetti.

Eski tekel binası ihalesi ne zaman yapılacak (3)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Erman, projeyi; Edirne Lisesi’nde eğitimin kalitesini ve standardını gelişmiş ülkelerin düzeyine getirmek ve eskiden olduğu gibi, üst düzeyde eğitim almış, hayatta başarılı çağdaş insanlar yetiştirmek, Balkanlardaki Türk kökenli evlad-ı fatihan torunlarının seçilerek, Edirne Lisesi’nde Türkiye kültürü ile en iyi şekilde yetişmelerine sağlamak, eğitimi okul öncesinden başlatarak liseyi bitirene kadar bir bütün olarak düşünerek, okulumuzu Edirne Lisesi Eğitim Kurumları haline getirmek, Balkan Üniversitelerinin gençlerinin de eğitim göreceği Uluslararası Edirne Üniversitesi’nin kurulmasını sağlamak amacıyla düzenlediklerini söyledi.

Eski tekel binası ihalesi ne zaman yapılacak (1)

 

 

 

 

 

 

 

 

VALİMİZ KONUYLA YAKINDAN İLGİLENİYOR

Edirne İl Özel İdaresi’nin talebi üzerine, bedelleri tarafımızdan ödenmek kaydıyla söz konusu binaların elektrik ve sıhhi tesisat projeleri de çizdirilerek, ilgili kuruma teslim edildi. O tarihten bu yana yaklaşık 21 aydır ihale dosyasının hazırlanmasını bekliyoruz. Bize projeyi fiyatlandıramadıklarını söylüyorlar. En son söyledikleri de 5 Milyon TL’nin yetmeyeceği yönündeydi. Buna karşılık Milli Eğitim Müdürümüz ihalenin 2’ye bölünebileceğini, ilk önce birinci ihalenin yapılırken, ikinci ihalenin öncesinde tekrar ödenek istenebileceğini ve sonra ikinci ihalenin de yapılabileceğini söyledi. Bunu da kabul etmemişler.

Valimiz Günay Özdemir de konuyu takip ediyor ve kendisini ziyaret ettiğimizde Milli Eğitim Müdürümüzü arayarak proje ile ilgili bilgiler aldı. Fakat tüm bunlara rağmen proje ihaleye çıkamadı.”

 

 230 total views,  2 views today

Next Post

Kurbanlık hayvanların baskül fiyatları belirlendi

                Edirne Ziraat Odası Başkanlığı Teknik İhtisas Komisyonu Kurbanlık Canlı Hayvan Baskül Fiyat Tarifesi belirlendi. Ziraat Odası Başkanı Cengiz Yorulmaz başkanlığında Edirne Ziraat Odası Meclis Salonu’nda düzenlenen toplantıya; komisyon üyeleri Edirne Ziraat Odası Genel Sekreteri Şükrü Toparlak, Edirne Belediyesini Temsilen Soyuhan Barlas, Gıda […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp