ESNAF KAN AĞLIYOR

admin

Deva Partisi Edirne İl Teşkilatı pazartesi pazarında esnafı ziyaret ederek sorunlarını dinledi.
Beraberinde Merkez İlçe Başkanı Gürkan Kılıçcıgil, Yönetim Kurulu Üyeleri Egemen Aydın, Ayşe Dülger, Emrah Tosunoğlu, Burak Benpirinççi ve Mustafa Tavukçu ile birlikte Pazar esnafını ziyaret eden İl Başkanı Kerem Arda, esnafın hal ve hatırını sorup hayırlı işler temennisinde bulunarak sorunlarını dinledi. Piyasalarda yaşanan durgunluk nedeniyle kimsenin memnun olmadığını dile getiren esnaf; “Ben 46 senelik esnafım böyle bir dönem görmedim. Seneye düzelecek seneye düzelecek diye diye elimizde avucumuzda hiçbir şey kalmadı. Emekli maaşımı alıyorum, iki gün sonra elde avuçta hiçbir şey kalmıyor. Borç ödemekten başka yapacak hiçbir şeyimiz kalmadı. Onlara sorarsan gelir düzeyimiz çok iyi diyorlar. Şu Pazar esnafını bir ziyaret edip gelip durumu yerinde görsünler.” Diye konuştular.


Bu sıkıntıların ilk seçimde sona ereceğini ifade eden İl Başkanı Arda; “Biz de bu kötü gidişata dur demek için Genel Başkanımız Ali Babacan önderliğinde bu yola çıktık. Önemli olan ilimiz ve memleketin iyi olması. Çalışmalarımızı bu yönde yapıyoruz. Ülkenin ekonomik durumunu görenlerden biri de pazarcı esnafımızdır. Biz de bugün arkadaşlarımızla beraber pazarcı esnafını ziyaret edip sorunlarınız nedir diye sorduk. Gördüğünüz gibi pazar bomboş dolayısıyla esnaf kan ağlıyor.” dedi.


43 Senedir Pazar yerinde esnaflık yaptığını ifade eden pazarcı esnaflarından biri: “Böyle bir rezillik görmedim. Bakın öğlen oldu ben daha yeni siftah yaptım. O da 20 lira. Sonumuz kötü bir an önce sandığın gelmesi lazım. Ama maalesef yandaşlardan bize sıra gelmiyor. Hiç bir iktidar temsilcisi gelip pazarcı esnafının derdini sormuyor. Bakın çiftçi ağlıyor, esnaf ağlıyor.” Diye konuştu.


Hiç kimsenin üzülmemesini, tasalanmamasını isteyen İl Başkanı Arda: “Zor ve sıkıntılı anlarda sabretmek zordur biliyorum. Her gecenin bir sabahı var. Artık DEVA var. Asıl olan sizlersiniz, siz ne derseniz o olacak. Hepinize teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

 755 total views,  5 views today

Next Post

Gelin bizim parkımızda bizlerin de dikili birer ağacı olsun

Edirne Mimar Sinan Rotary Kulübü parkımızın ağaç dikme töreni Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan’ın katılımı ile gerçekleşti. Törene Edirne Mimar Sinan Rotary Kulübü 2020-21 Dönem Başkanı Orkun Şapolyo, Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, Guvernör Yardımcısı, Serdar Küçük Sarılar, Kulüp üyeleri, mahalle sakinleri, ve çok sayıda vatandaş katıldı. Edirne’ye çok güzel […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp