Esnaf Ve Sanatkarların Tarihi Kitap Oluyor

admin

Edirne’de esnaf ve sanatkarlarının tarihi, Edirne Yerel Tarih Grubu ile Edirne Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birliği (EDESOB) işbirliğiyle kitaplaştırılacak.

     Edirne Yerel Tarih Grubu üyeleri, kitabın hazırlık çalışmalarını görüşmek üzere Edirne EDESOB Başkanı Emin İnağ’ı ziyaret etti.

     Edirne Yerel Tarih Grubu Koordinatörü Güngör Mazlum, yapılacak çalışmanın Edirne esnaf ve sanatkarları için çok önemli olduğunu belirterek, ”Esnaf ve sanatkarların tarihi ile beraber eski ustaların fotoğraflarının yer alacağı çok güzel bir çalışma olacak” diye konuştu.

     Edirne EDESOB Başkanı Emin İnağ da kitabı hazırlayacak olan Edirne Yerel Tarih Grubu üyelerine teşekkür ederek, esnaf ve sanatkarların tarihsel sürecinin kayıt altına alınmasının önemli olduğunu ifade etti.

    

 214 total views,  2 views today

Next Post

AMAN DİKKAT.!

Bu güne kadar kentimizin bir huzur kenti olduğundan çağdaş insanların yaşadığı Avrupa kapısında en medeni  bir kent olmasıyla övündük durduk. Yine de  bu özelliğimizde ilimizin Avrupa kapısında en uygar, çağdaş bir il olduğu insanlarının olduğunda insanların farklılığında    ısrarlı olmalıyız.       Yalnız bugüne kadar  diğer bölgelerimizde rastlanan toplumsal  hastalığın  bölgemize de […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp