Esnafa Faiz Müjdesi

admin

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın Ankara’da düzenlediği toplantıya katılan Edirne Esnaf Kefalet Kredi Kooperatifi Başkanı Ayhan Can, esnafın kullandığı kredilerin faiz oranlarında, bir yıla kadar vadeli kredilerde faiz oranını yüzde 4’e, bir yıldan fazla olan kredilerde de faiz oranını yüzde 5’e çekildiği müjdesini verdi.

Ankara’da düzenlenen esnaf kredileri bilgilendirme toplantısına katılan Edirne Esnaf Kefalet Kredi Kooperatifi Başkanı Ayhan Can, 1 Mayıs’tan itibaren esnafların Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifleri Birlikleri Merkez Birliği’nin (TESKOMB) kefaletiyle Halkbank’tan kullanacağı kredilerde faiz indirimine gidileceği müjdesini verdi.

Başkan Ayhan Can, “Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan, Ankara Ticaret Odası’nda düzenlediği Esnaf Bilgilendirme toplantısında esnafın kullandığı krediler için yeni faiz oranlarını açıkladı. Bir yıla kadar vadeli kredilerde faiz oranını yüzde 4’e, bir yıldan fazla olan kredilerde de faiz oranını yüzde 5’e çektiklerini, aradaki farkı yine hazinenin karşılayacağını söyledi. Halkbank’ın 2001 yılında zarar ettiği için kapatılmasının planladığını belirterek O kapatılması planlanan, kapısına kilit vurulmaya hazırlanan Halkbank’a şu anda 13.5 milyar dolar piyasa değeri biçiliyor. 2001’de IMF baskısıyla Halkbank’ın 353 şubesi kapatılmıştı. Şimdi ise Halkbank ‘ın ihtiyaçtan dolayı yılda 50 yeni şube açacağını belirtti” dedi.

Ayhan Can kredi faizlerinde yaşanan düşüş nedeniyle ihtiyacı olan esnafı kredi kullanmaya çağırarak, “Kredi faiz oranlarımız 1 yıla kadar yüzde 5’ten yüzde 4’e, bir yıldan uzun vadelerde yüzde 7.8’den yüzde 5’e, bloke sermaye kesintisi yüzde 3’ten yüzde 1,5’e, Kooperatif masraf oranı yüzde ikiden, yüzde bir buçuğa, banka komisyonu yüzde 1’den, yüzde 0,5’e düşürüldü ve banka istihbarat ücreti tamamen kaldırıldı” diye konuştu.esnaf-kefalette-yeniden-yapilanma-f0a0-20120229

 169 total views,  2 views today

Next Post

Şükrüpaşa Vakfı Kermesi Açıldı

Şükrüpaşa Eğitim ve Kültür Vakfı tarafından, geliri öğrencilerin yararına kullanacağı kermesin açılışı Rüstempaşa Kervansaray’ında yapıldı. Kermesin açılışını, Edirne Vali Yardımcısı Dr. Ayhan Özkan, Edirne Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Özcan, AK Parti İl Başkanı Müjdat Kahve ve Arda Özel Eğitim AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Sezgin dua eşliğinde birlikte yaptılar. Şükrüpaşa […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp