“Esnafımız yerli ve milli ekonomimizin gelişiminde baş tacıdır”

admin

AK Parti Edirne İl Başkanı Belgin İba, 34. Ahilik Haftası kapsamında Küçük ve Yeni Sanayi Sitesi yönetim kurulunu ziyaret etti.

AK Parti Edirne İl Başkanı Belgin İba, Ahilik Haftası kapsamında bir dizi ziyarette bulundu.

“Esnafımız yerli ve milli ekonomimizin gelişiminde baş tacıdır”
Başkan İba, ilk olarak Edirne Küçük Sanayi Sitesi Başkanı Cafer Rokovet ve yönetimini ziyaret etti.

Esnafların çalışmaları hakkında Rokovet ve yönetiminden bilgi alan İba, “Sanayicimiz, üreticimiz, esnafımız yerli ve milli ekonomimizin gelişiminde baş tacıdır.” Dedi.

“AK Parti Edirne Teşkilatı olarak esnafımıza elimizden gelen her türlü desteği vermeye devam edeceğiz”


Yeni Sanayi Sitesi Yönetim Kurulu Başkanı Ayhan Çiftçi ve Yönetim Kurulu Üyeleriyle bir araya gelen Başkan İba, pandemi sürecinde zor bir süreç geçiren esnafın sorun ve taleplerini dinledi.

Anadolunun yaşayan geleneği Ahilik’in bugünkü esnafların yaşattığı çok kıymetli bir kültür olduğuna dikkat çeken İba, “Bugünkü ziyaretlerimiz, köklerimizin geleneği Ahilik Kültürünü günümüzde yaşatan üretici ve esnaflarımıza. Dürüstlük, sözüne güvenilirlik, yardımlaşma, dayanışma gibi en güzel hasletlerin buluştuğu bu kültürü korumak önceliklerimizdendir. Ne mutlu ki Edirnemizin esnafı da üreticisi de sanayicisi de bu güzel ahlakı yaşatmaya devam ediyor. Biz de AK Parti Edirne Teşkilatı olarak elimizden gelen her tür desteği kendilerine sunmaya devam edecek, üreticimiz, sanayicimizle omuz omuza çok güçlü bir Edirne ve çok güçlü bir Türkiye için çalışmayı sürdüreceğiz. Ahilik Haftası kutlu olsun.” şeklinde konuştu.

 277 total views,  12 views today

Next Post

ŞAFAK KIRBİÇ, TRAKYA BİRLİK YÖNETİM KURULU BAŞKANLIĞINA SEÇİLDİ

2019 Yılında gerçekleşen S.S 188 sayılı Edirne Yağlı Tohumlar Tarım satış kooperatifinden Trakya Birlik Yönetim Kuruluna seçilen Şafak Kırbiç önceki gün gerçekleşen Yönetim Kurulu toplantısında Trakya Birlik Yönetim Kurulu Başkanlığına seçildi. Ayçiçeği Alım fiyatının belirlenmesi için yapılan Yönetim Kurulu toplantısında alınan kararda mevcut başkan Ahmet Akgün görevini Şafak Kırbiç’e devretti. […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp