Etkilenmemek mümkün mü?

admin

fikri_yalin_koseSon bahar ayları içindeyiz önümüzde zorlu kış günleri var. İnsanlarımız kış hazırlıklarına başladı. Bazı aileler geleneksel kış ürünlerini yaparak kış masraflarını azaltma derdinde. Bazı vatandaşlarımız ise elinde kalan buğdaya birkaç kuruş zam beklentisi içinde.

Bunlar devam eden sorunlar bir de beklenmedik olaylar, ülkemizin oldubittiye getirilmek istenmesi, bazı çevrelerin bu olanlara çanak tutmaları ve yangına körükle yaklaşmaları insanlarımızı günlük yaşam zorluklarından uzaklaştırıyor. Sabahları televizyonlarını açan herkes “Acaba bugün hangi olaylarla karşılaşacağız” endişesi içinde. Çevremizde gelişen olaylar halkımızı huzursuz ediyor.

Yurdun çeşitli yörelerinde meydana gelen sokak olaylarında yirminin üzerinde insanımız yaşamını yitirdi.” Kurt puslu havayı sever” derler. Bazı karanlık güçler, ülkemizin huzurunu bozmak isteyenler, böyle zamanları bekler ve devreye girerler.

Onların halkın huzuru kaçacak diye bir endişeleri yoktur. Huzursuzluk, ülkede kaos yaratmak onların asli görevidir. Herkes bu endişe içinde, geçmiş yıllarda bu ve benzeri olayların yaşanması, bu huzursuzluğun faturasının halka yüklenmesi vatandaşları endişeye sevk ediyor.

Halka doğru haber vermekle yükümlü olan iletişim araçlarının haberleri doğru olarak yansıtma yerine siyasi görüşlerini ön plana çıkarıp taraflı yayınları, olayların gerçek yüzünün halktan gizlenmesini insanlarımız endişe ile izliyor.

Bir asra yakın süre ağır aksak ta olsa demokrasinin uygulandığı bir ülkede, çevremizde gelişen olayların gerçek nedeninin halktan gizlenmemesi gerekir. Siyasi yorumlar böyle zamanlarda geri plana itilmeli. Bakıyoruz bilim adamı geçinen zatlar televizyonlarda gerçeklerle ilgisi olmayan yorumlar yapıyor. Bilim adamları bu denli dejenere olan, herkesin siyasilerin kuyruğuna takıldığı ülkelerin, geleceklerinin nasıl olduğunu tarih sayfalarını karıştırdığımızda daha iyi anlıyoruz.

Halkın vekilleri ve onların adına görev yapanlar ülkede olup bitenleri bu ülkenin gerçek sahibi halktan gizlememeleri gerekir. Ben yaptım oldu, doğrusu budur mantığı ile hareket edenler, halka rağmen, halkın çıkarlarına ters düşecek tavır sergileyenler yanlış yoldalar.

KÖŞE RESİM

 

 

 

 

 

 

 

Bugün çocukları okula gidenler başta olmak üzere, bütün halk ülkenin geleceği konusunda endişe duyuyor. Herkes bu zamanlarda yangına körükle gitme yerine, sağduyu sahibi olmalı. Halkı bütünleştirici, huzuru sağlayıcı söylemlerde bulunmalı. Ülkede yaşanan olumsuzlukların, meydana gelen maddi zararların faturası bir kez daha hepimize çıkacak.

Sabahları uyandığımızda ülkemiz için olumsuz görüntülerle karşılaşmak insanların moralini bozuyor. Bozuk moralle güne başlamak insanların çalışmalarında verimli olmasını da engelliyor.

Bir türlü önü alınamayan kavgaların, aile içi huzursuzlukların, toplumsal sorunların kaynağında ekonomik sıkıntıların yanında, ülkemiz üzerinde dolaşan kara bulutlar neden olmaktadır. Gönül isterdi ki sabah uyandığımızda böyle huzur bozucu olaylarla karşılaşmayalım.

İnsanlarımızın bu olaylar nedeniyle yüzleri asık olmasın, güler yüzlü ve moralleri yerinde olsun. Halkımızın arzusu bu. Aslında ülkemizin neresinde olursa olsun halk arasında sorun yok. Çevremize bakalım yurdun her bölgesinden gelen insanlarımız dost ve kardeşçe yaşamlarını sürdürüyor. Birbirlerine kız alıp veriyor. Düğün derneklerine gidiyor, bayramlarda kucaklaşıyorlar. Ülkede huzursuzluğu körükleyenler, ülkenin çıkarları konusunda sağlıklı politika üretemeyen halkın idaresinden sorumlu siyasi kadrolar. Halk bunları yanlışlıklarına yüksek sesle “ siz yanlış yoldasınız, bizim adımıza böyle hatalar yapamazsınız” diye haykırmadığı sürece. Bu “Cambaza bak” siyaseti devam edecektir.

 

 

 166 total views,  2 views today

Next Post

Hava kirliliği ile mücadele çalışmaları kapsamında, Edirne Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü ekiplerince Edirne Merkez İlçe sınırları içerisinde katı yakıt satıcısı (mahrukatçı) olarak faaliyet gösteren işletmelere yönelik kontroller başlamış olup, önümüzde ki günlerde ve kış sezonu boyunca ekipler tarafından katı yakıt satış noktaları, site ve konutlarda da katı yakıt […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp