ETSİF FUARI AÇILDI

admin

AW000928
Edirne’de bu yıl 13’üncüsü düzenlenen Ticaret, Sanayi ve İş Fuarı (ETSİF) düzenlenen törenle kapılarını açtı.

652’inci Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri kültür haftasında etkinliklerinde 1-7 Temmuz tarihleri arasında gerçekleştirilen fuara yerli ve yabancı çok sayıda çok ziyaretçi gelmesi bekleniyor.
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin katkılarıyla ve Edirne Ticaret ve Sanayi Odası’nın (ETSO) desteğiyle düzenlenen ETSİF’te bu yıl çeşitli sektörlerden bir çoğu yer alıyor. 5 gün boyunca ziyaretçilere açık olacak fuarın açılışına, Vali Hasan Duruer, Belediye Başkanı Hamdi Sedefçi, ETSO  Yönetim Kurulu Başkanı Recep Zıpkınkurt ile çok sayıda işadamı ve vatandaş katıldı.

Fuarın açılış konuşmasını yapan ETSO Yönetim Kurulu Başkanı Zıpkınkurt, “fuarların devreye girmesi ile birlikte rekabet daha çetin bir hal almıştır. Bu noktada şirketler yeni ürünlerini tanıtmak, yeni pazarlar aramak, üretim ve pazarlamalarını günün koşullarına uygun hale getirmek zorundadırlar “dedi.

 

Zıpkınkurt konuşmasını şöyle sürdürdü” Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğinin değerli katkılarıyla Edirne Ticaret ve Sanayi Odası ,Edirne Valiliği,Edirne Belediyesi,Edirne Ticaret Borsası,Edirne Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği ve ilimizde diğer kurumların desteği ile Renkly Fuarcılık   tarafından düzendi.

Dünya’da değişen,pazarlama koşulları ve artan küresel rekabet dünyada yeni bir dönem bir dönemi başlatmıştır.Ülkeler arasında  ticari sınırlar kalkmıştır.

Gelişen, ve her geçen gün büyüyen Serhat Şehri Edirne’mizde 652. Tarihi Kırkpınar güreşleri haftası ile ayni zamanda gerçekleştirilen ve Edirne Ticaret ve Sanayi Odası olarak destek verdiğimiz.Edirne Ticaret  Sanayi ve İş Fuarı bu yıl 13. Kez kapılarını açıyor.

 

ETSİF’de  son yıllarda ağırlıklı olarak,tarım makineleri ve ekipmanları sergilenmektedir. Bunun ana sebebi olarak, ekonomimizin  büyük bir bölümü tarıma dayalı olmasıdır.Ayrıca burada gururla bahsetmemiz gerektiğine inandığım Hayrabolu bölgemizde üretilen tarım makineleri da  bu sektörde çok önemli yer tutmaktadır.

Özellikle bu bölgemizdeki üreticinin komşu ülkelere tarım makineleri ihracatı konusunda  çok iyi bir konuma gelmeleri bizleri mutlu ediyor.

Fuar 5 günlük süre boyunca komşu ülkelerden ve bölgemizden gelen ziyaretçileri, halkımızı ticaret erbabımızı ve çiftimizi ağırlayacaktır. Ekonomisi tarıma dayalı olan ilimizdeki çiftçimiz üreticimiz ülkemizde tarım aletleri alanında yapılan yenilikleri fuarımızda görme imkânı bulacaklardır.

Şehrimizin ve bölgemizin  ekonomik hayatına katkı yapan  ETSİF Fuarına emeği geçen herkesi kutluyorum.

Konuşmaların ardından kurdele kesilerek fuarın açılışı yapıldı.
Katılımcılar daha sonra fuar alanındaki stantları gezerek firma yetkililerinden bilgi aldı.

 

 160 total views,  2 views today

Next Post

Sağlık BAKANI HAFTA SONU EDİRNE’DE

       Sağlık Bakanı Dr. Mehmet Müeezzinoğlu Cumartesi ve Pazar günü Edirne ve ilçelerine gelerek bir dizi temel atma törenlerine katılacak. Yeni TOKİ Konutları bölgesindeki 400 yataklı Hastanenin açılış törenine  katılacak Sağlık Bakanı Müezzinoğlu 6 Temmuz cumartesi günü Edirne Ticaret Borsası depo açılış törenine katılacak. Bakan saat 11.00-11.30 arasında […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp