ETSO Başkanı Recep Zıpkınkurt, Bulgaristan Başbakanı ile görüştü

admin

ETSO heyeti, Türkiye ile Bulgaristan arasındaki Transit Geçiş Belgesi (Doz Vola) sorunu nedeniyle TIR’ların sınır kapılarında yaşadığı sıkıntıları yetkili mercilerce görüşmek üzere Bulgaristan’a gitti.

etsO-RECEP ZIPKINKURT-bulgaristan başbakanı

Türkiye ve Bulgaristan arasında yaşanan “geçiş bilgesi” sorunun çözüme kavuşturulması için Bulgaristan Haskova Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Yancho Yanev ile temaslarda bulunan ETSO Başkanı Recep Zıpkınkurt, Bulgaristan TSO Başkanı Yanev’in organizasyonuyla Bulgaristan Başbakanı Plamen Oresharski ile bir araya gelerek görüşme yaptı.

etsO-RECEP ZIPKINKURT-bulgaristan başbakanı (1)

Edirne Ticaret ve Sanayi Odası üyelerinin ve sanayicilerin sorunlarıyla birebir ilgilenerek her platformda dile getiren ve çözümü noktasında gerekli girişimlerde bulunan ETSO Başkanı Recep Zıpkınkurt, Bulgaristan Haskova kentinde Bulgaristan Başbakanı Plamen Oresharski ile biraraya gelerek sınır kapılarında yaşanan Tır geçişleriyle ile ilgili sorunu görüştü.

Zıpkınkurt, Başbakan Oresharski ile görüşme esnasında işadamlarının vize sorunlarını da dile getirdi. Edirneli işadamlarının Bulgaristan’da yatırımlarını arttırmak, ticari ve ekonomik işbirliklerini daha ileriye taşımak istediklerini söyleyen Zıpkınkurt: “İşadamlarının önündeki engeller her iki tarafın karşılıklı atacağı adımlarla çözüme kavuşacaktır” dedi. Başbakan Plamen Oresharski, ETSO Başkanı Zıpkınkurt’u yaşanan sorunları çözüme kavuşturmak ve görüş alışverişinde bulunmak amacıyla Sofya’ ya davet etti.

etsO-RECEP ZIPKINKURT-bulgaristan başbakanı (3)

Zıpkınkurt, Başbakan Plamen Oresharski’ye Edirne Ticaret ve Sanayi Odası olarak Nisan ayında yapılması planlanan Bulgaristan Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlarının davet edileceği toplantı hakkında bilgi vererek, “Sizleri de aramızda görmekten ve Edirne’mizde ağırlamaktan memnuniyet duyacağız” dedi.

Edirne Ticaret ve Sanayi Odası heyeti, Bulgaristan da bulunulan temaslar kapsamında Ekonomi ve Enerji Bakanı Dragomir Stoynev ve Bulgaristan Odalar Birliği Başkanı Tsvetan Simeonov ile görüşmelerde bulundu.

etsO-RECEP ZIPKINKURT-bulgaristan başbakanı (2)

 

 

 145 total views,  2 views today

Next Post

Ak Parti Adayı Ahmet Günşen "Çalışan ve Kazanan Bir Edirne"

AK Parti Edirne Belediye Başkan Adayı Prof. Dr. Ahmet Günşen, Edirne’nin bütün medeniyetleri bağrında saklayan bir şehir olduğunu ve artık bu değerlere sahip çıkılacağını belirtti. 15 ve 16 Şubat 2014 günleri tanıtım çalışmalarına devam eden Günşen, Edirne Kamu Hastaneler Birliği’nin personeline düzenlediği kahvaltıya katıldı, Sarıcapaşa Mahalle Muhtarı ve esnafını ziyaret […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp