ETSO BAŞKANI RECEP ZIPKINKURT; “OTOGARA ÇÖKEN BİRİSİ VARSA ODA …”

admin

Edirne Otogarında yaşanan olaylarla ilgili geçtiğimiz günlerde açıklama yapan Altunhan Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Altuhan, Edirne Ticaret ve Sanayi Odası ve Başkanını hedef göstererek, Siirtli bir şahıs tarafından, sahte belgelerle,  ETSO Sicil Müdürlüğünde  Volkan Metro Turizm adı altında sahte şirket kurulmasına  göz yumulduğunu iddia etmiş ve ETSO Başkanı Recep Zıpkınkurt’u istifaya davet etmişti.  Konuyla ilgili ETSO toplantı salonunda  Sicil Müdürü İsmail Eser ile birlikte bir basın toplantısı düzenleyen Edirne Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Recep  Zıpkınkurt; “Sözü geçen tarihlerde  yani 2012 yılında ben Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı değildim, yani benim dönemimde olan bir işle değildir. Bunun dışında Odamızda 39 yıldır Ticaret Sicil Müdürü olarak görev yapan İsmail Eser arkadaşımız da bugüne kadar da hiçbir ithama maruz kalmadan görevini layıkıyla yapmıştır. Burada Edirne Ticaret ve Sanayi Odası’nı karalayacak, Ticaret Sicil Müdürlüğümüzü karalayacak veya zan altında bırakacak hiçbir işlem yapılmamış ve yapılamaz. Bakın 40 yıldan bu yana mesleğini odamızda layıkıyla yapan İsmail ESER Müdürümüz burada ve bugüne kadar bu insan görev süresince nokta kadar hata yapmamıştır. Otogara çöktüler diyor, aslında otogara çöken kendisidir.  2012 yılında ihaleyi aldı. 2019 yılında süresi bitmesine rağmen Otogarı Belediyeye teslim etmesi gerekirken hala teslim etmiyor ve Otogara çöktüler deyip mağdur edebiyatı yapıyor. Otogara çöken birisi varsa kendisidir. Bugün Otogarın belediyeye zararı aylık 200 bin liradır” dedi.

“ŞİRKET KAPANMAMIŞTIR, TÜR DEĞİŞİKLİĞİ YAPMIŞTIR”

Olay hakkında kamuoyuna detaylı bilgiler veren  Başkan Zıpkınkurt; “2012 yılında Edirne  Belediyesi Otogarı ihale ediyor. Yani 20.01.2012 tarihi itibarı ile  Volkan Metro Turizm Seyahat ve Nakliyat Tic. Lrtd.Şti.’nin adına Mustafa Altunhan  Otogarı kiralıyor ve  bu tarih Otogarın  kira başlangıç tarihi oluyor. Otogarı Kiraladıktan 2 ay 10 gün sonra Mustafa Altunhan  kendi imzası ile adı geçen  Karaağa   Turizm ile bir kira kontratı yapıyor. Otogarın işletmesini Belediyeden alan şirket faal bir şirkettir. Kapanma gibi bir şey söz konusu olmamıştır, Şirket sadece LTD olmaktan çıkıp A.Ş’ye dönüşmüştür. Yani bu şirket tür değişikliği yapmıştır.  . Burada Edirne Ticaret ve Sanayi Odası’nı karalayacak, Ticaret Sicil Müdürlüğümüzü karalayacak veya zan altında bırakacak hiçbir işlem yapılmamış ve yapılamaz. Bakın 40 yıldan bu yana mesleğini odamızda layıkıyla yapan İsmail ESER Müdürümüz burada ve bugüne kadar bu insan görev süresince nokta kadar hata yapmamıştır. Sen yazıhaneni kiraya vericen ve ondan sonra da “ben bu işten caydım, ben imzalamadım, ben yapmadım, ben etmedim diyerek, işte sahte kaşe ve kira kontratları ile ETSO’da sahte şirket kurdular.” diyeceksin. Bakın ben hakim ve savcı değilim. Kira kontratı kriminal laboratuvara gönderirler orada da tüm gerçekler ortaya çıkar.” dedi.

Firmanın adreste faaliyet gösterip göstermeği denetimini Yasaların ETSO’ya vermediğini ve bu görevin vergi dairesine ait olduğunu ifade eden Zıpkınkurt; “Vergi dairesi şirketin adresine gidip orada faaliyette olup olmadığını tespit ediyor ve oraya verdi numarası veriyor.

  Edirne Otogarının işletmecisi Mustafa Altunhan’ı  Rekabet kurumuna şikayet ettiklerini de ifade eden Başkan Zıpkınkurt; “Biz bu adamı  Rekabet kurumuna şikayet ederek, onun burada tekel olduğunu, kimseye yazıhane işletmesi vermediğini ve mağdur olduğumuzu ifade ederek şikayetçi olduk. Bu gelişmeler üzerine kendisi alelacele 8-10 tane firma ile  (Karaağa, Meriç, Uzunköprü, Keşan gibi ilçelere çalışan firmalarla) hemen kontrat yaptı. Bakın Kontratta yazdığı gibi A1 Belgesi olan arabalarla sadece  kontrat yapılmış. Yani ilçelere ve  100 km çapındaki yerlere taşıma yapılabilir. Bunun haricinde şehirler arası taşımacılık yapamazlar. Bu maddeyi de kira kontratına eklemişler.  Bu belgeleri gören Rekabet kurumu da Mustafa Altunhan’ı haksız görerek o günkü şartlarda  Altunhan’a 500 bin lira ceza kesti.” dedi.

“400 YILLIK KÖPRÜNÜN BAŞINA SUR YAPARAK TARİH KATLEDİLDİ”

İnsanları ve kurumları karalamanın çok kolay olduğunu ifade eden Zıpkınkurt; “Bu karalamaları yaparken altının dolu olması lazım. Ben iş insanı demeye dilim varmıyor. Çünkü iş insanı çalışanına saygılıdır, çalıştığı şehre de ve çevreye saygılıdır.  Bakın 400 yıllık köprünün başına Tarihe saygı projesi dedi ve gitti oraya sur yaptı. Edirne’de hiçbir yetkili ve görevli de bunu görmüyor. Tarih katledildi ve tarihe ihanete edildi. Hiçbir yetkili de bunun hesabını sormuyor.  Bakın Otogara çöktüler diyor, aslında otogara çöken kendisidir.  2012 yılında ihaleyi aldı. 2019 yılında süresi bitmesine rağmen Otogarı Belediyeye teslim etmesi gerekirken hala teslim etmiyor ve Otogara çöktüler deyip mağdur edebiyatı yapıyor. Otogara çöken birisi varsa kendisidir. Bugün Otogarın belediyeye zararı aylık 200 bin liradır. Bakın 1 hafta önce Kent Konseyi açıklama yaptı. Vatandaşlar,  % 86,6 oranında Edirne Otogarındaki taşımacılıktan memnun değil. Senin sokağa çıkacak yüzün yok. Bu şehirde sen sokağa çıkamazsın ve çıkmış ETSO Başkanı istifa etsin, yok Sicil müdürü sahte evrak yapmış…. Sahteciliği yapan birisi varsa oda kendisidir. İşte bakın evraklar burada.” dedi.    

 1,828 total views,  14 views today

Next Post

BU RAMAZANDA ÖNCE ÇOCUKLAR İYİLEŞSİN!

Dayanışmanın en yoğun yaşandığı Ramazan Ayında LÖSEV fitre, fidye ve zekât bağışlarını Lösemi ve Kanserle mücadele eden Çocuklara ulaştırıyor. Ramazanın ilk gününden bu yana teslim edilen 7 bini aşkın ihtiyaç kolileri hastaların sofralarına bereket, yarınlarına umut oluyor. LÖSEV, Lösemili Çocuklar Sağlık ve Eğitim Vakfı Türkiye genelinde kayıtlı Lösemili Çocuklar ve […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp