ETSO Başkanı Zıpkınkurt “Esnafımız için bu işte elimizi değil boynumuzu taşın altına koyuyoruz”

admin

EDİRNE AJANS HABER MERKEZİ / 214 24 04 / edirneajans@hotmail.com

Edirne Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Recep Zıpkınkurt , Esnaf ve Sanatkârları Odaları Birliği Başkanı Emin İnağ , Yeni Sanayi Sitesi Koop. Başkanı Fikret Üstev, Eski Sanayi Sitesi Koop. Başkanı Erol Özçakırlar , Trakya Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürü Müslüm Yalçın ve Trakya Gümrük ve Ticaret Bölge Müdür Yardımcısı Çetin Hıdımoğlu ile yurt dışından ülkemize gelen motorlu nakil vasıtaları , tarım makinaları ,yedek parça tamiri ve bakımı ile ilgili ön protokol yapıldı.

etso_sanayi_protokol

Protokol gereği; tamir ve bakım amaçlı Türkiye Gümrük Bölgesinde işleme tabi tutulacak gümrük işlemleri, Trakya Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürlüğüne bağlı kara hudut kapılarından yapılacak.Böylece konum itibarı ile AB üyesi ülkeler olan Yunanistan ve Bulgaristan’a komşu bulunan İlimize getirilien motorlu nakil vasıtaları , tarım makineleri ve parçalarının tamiri ve bakımı ile ülkemize döviz girişini sağlanacak ve Edirne esnafı da bu işlemden kazançlı çıkacaktır.

etso_sanayi_protokol2_edirne

ETSO Yönetim Kurulu Başkanı Recep Zıpkınkurt protokolün düzenlenmesinin ardından birlikte çalışmalar yürüterek alınan riskler ile bugün burada güzel işlere imza atıldığını ve bunun Edirne için tarihi bir an olduğunu ifade etti.

etso_sanayi_protokol2_edirne_emin_inağ

Yeni fikirlere açık olan ve desteklerini esirgemeyen Trakya Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürü Müslüm Yalçın’a ortak çalışmalarından dolayı teşekkürlerini belirten Zıpkınkurt ,Bizler Üyelerimize güvendiğimiz için bu işte elimizi değil boynumuzu taşın altına koyuyoruz.Edirne esnafının iş yapması demek Edirne ekonomisinin canlanması demek. Bu sebeple düzenlediğimiz ön protokolün hayırlı olmasını dileklerimi sunuyorum açıklamasını yaptı.

etso_recep_zıpkınkurt_gümrük Çetin Hıdımoğlu_edirne


 

 

 316 total views,  2 views today

Next Post

Müjdat Kahve Müjdeyi Verdi.! "KÜÇÜK ESNAFIMIZA BÜYÜK KOLAYLIK"

EDİRNE AJANS HABER MERKEZİ / 214 24 04 / edirneajans@hotmail.com Kahve,”Küçük sanayi sitesi esnaflarımız teminat ödemeden yurt dışından gelen makine ve ekipmanları tamir edebilecek. Bunda tarafların beyanı yeterli olacak” AK Parti İl Başkanı Müjdat Kahve İl Merkezinde yaptığı konuşmasına Belediye başkanı Hamdi Sedefçi’nin babasına Allahtan rahmet ve geride kalanlara baş […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp