ETSO Delegeleri TOBB 68. Mali Genel Kurulu’na Katıldı

admin

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin (TOBB) 2013 yılı 68. Mali Genel Kurulu, TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi’nde (ETÜ) yapıldı.

TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu’nun ev sahipliğinde Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı’nın da katılımıyla gerçekleştirilen TOBB Mali Genel Kurulu, multivizyon gösterimiyle başladı.365 oda ve borsalardan bin 555 delegenin hazır bulunduğu TOBB Mali Genel Kurulu’na, ETSO Yönetim Kurulu Başkanı Cemil Güler ve ETSO Delegeleri katıldı.

Genel Kurul’un açılış konuşmasını yapan TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, TOBB camiasının, özel sektörün birlikten doğan gücü olduğunu belirterek, “Hem Türkiye’ye, hem de dünyaya örnek olan bu geleneğimiz sayesinde, bugün OECD tarafından komşu coğrafyamızdaki tüm ülkelere bizim Oda ve Borsa yapımız örnek gösteriliyor” dedi.TOBB’un da özellikle son 10 yılda hizmet kapasitesini artırdığını belirterek:“Hayata geçirdiğimiz projelerle, reel sektörümüzü geliştirdik ve destekledik” diye konuştu. Ağustos ayında seçimli genel kurulu geniş katılımla coşkulu bir şekilde gerçekleştireceklerini ifade eden Hisarcıklıoğlu, istişare ve diyalog kapısını her zaman açık tuttuklarını vurguladı.

Seçim süreci hakkında da konuşan Hisarcıklıoğlu, şunları söyledi: “Elbette her seçim sürecinde rekabet olur, yarış olur. Ama şunu aklımızdan çıkarmayalım. Oda ve borsalarımızdaki seçimler makam kapma yarışı değil, camiamıza ve ülkemize hizmet yolunda bayrak yarışıdır. Makamlar gelip geçicidir. Bizim için esas olan, reel sektöre hizmet etmektir. Baki kalacak bu kubbe altında hoş bir seda bırakmaktır.

Şüphesiz ki, seçimlerde kazanan da olacak kaybeden de olacaktır. Görevlerini devredecek veya kendi isteğiyle yeniden aday olmayacak arkadaşlarımız olacak. Onlar zor bir dönemde bu büyük sorumluluğu hakkıyla üstlendiler. Kendileriyle birlikte çalışmaktan, mesai arkadaşım olmalarından büyük onur duydum. Allah hepsinden razı olsun.” Hizmet bayrağını teslim alacak olanların bundan sonra daha iyisini yapmak için çalışacaklarını anlatan Hisarcıklıoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü:”Allah hepsinin yardımcısı olsun. Şimdi benim sizlerden tek bir ricam olacak. Seçim sonuçlarını sadece bir bayrak değişimi, bir tazelenme olarak görelim. Yeni göreve gelecek arkadaşlarımız, eski başkanların tecrübelerinden faydalansın. Bu büyük çatı altında birlik, beraberlik ve camia ruhunu yansıtsınlar. Hepimiz, bu büyük ailenin bir mensubu olmaktan gurur duyalım.” Genel kurula katılan Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı da TOBB delegelerine bir konuşma yaptı

DSC01535 (1)

.

 42 total views,  2 views today

Next Post

Esnafa Faiz Müjdesi

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın Ankara’da düzenlediği toplantıya katılan Edirne Esnaf Kefalet Kredi Kooperatifi Başkanı Ayhan Can, esnafın kullandığı kredilerin faiz oranlarında, bir yıla kadar vadeli kredilerde faiz oranını yüzde 4’e, bir yıldan fazla olan kredilerde de faiz oranını yüzde 5’e çekildiği müjdesini verdi. Ankara’da düzenlenen esnaf kredileri bilgilendirme toplantısına katılan […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp