ETSO EMİTT fuarı’nda

admin

22-25 Ocak tarihleri arasında İstanbul Tüyap Fuar Merkezi’nde ziyaretçilerini ağırlayacak olan Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı (EMITT) 71 ülke, 4 bin 500’ü aşkın kurum, kuruluş ve beldenin katılımlarıyla kapılarını açtı.

ETSO EMİT fuarında (1)

 

 

 

 

 

 

 

 

22 Ocak 2015 tarihinde çok sayıda davetlinin katılımı ile açılan 19. EMITT Fuarı’nda  Edirne Valiliği İl Kültür Turizm Müdürlüğü, Belediye Başkanlığı ve Edirne Ticaret ve Sanayi Odası ile Edirne Ticaret Borsası işbirliğinde açılan Edirne Standında; ETSO Başkanları Recep Zıpkınkurt ve Mehmet Eren Vali Dursun Ali Şahin ve Belediye Başkanı Recep Gürkan ile birlikte ziyaretçileri ağırladı.

ETSO EMİT fuarında (3)

 

 

 

 

 

 

 

İç ve dış turizm alanında yarattığı fırsatlar nedeniyle turizm potansiyelleri tarafından büyük ilgi gören Fuar da, Edirne standı görsel zenginliği ile dikkatleri üzerine çekti ‘Sultanlar Şehri Şehirler Sultanı’ Edirne’nin Dünya Miras Listesi’nde ki eseri olan Selimiye Camii’nin  ve  Kırkpınar Yağlı Güreşleri’nin sembolize  edildiği üç boyutlu maketlerinin yer aldığı Edirne standı, ziyaretçi akınına uğradı. Dünyanın en çok ziyaret edilen Fuarları arasında yer alan EMİTT Fuarı’nda Edirne en etkin biçimde tanıtılarak, Edirne halk oyunları, Yağlı Güreş takımının gösterisi ve Edirne Belediye Bandosu’nun çaldığı müziklerle dikkatleri üzerine çekti. Diğer katılımcı illerin yetkililerinin ziyaret ettiği Edirne standı Edirne’de geçmiş dönemlerde görev yapmış olan Valileri ağırladı.

ETSO EMİT fuarında (2)

 

 

 

 

 

 

 

 

ETSO Yönetim Kurulu Başkanı Recep Zıpkınkurt açılış programı sonrası yaptığı açıklamada; “Bir tarih ve kültür şehri olan Edirne’nin turizmden hak ettiği payı alabilmesi ve İlimizin turizminin farklı kazanımlar ve değişik açılımlar kazanması amacıyla  Edirne Ticaret ve Sanayi Odası olarak çalışmalarımızı sürdürüyoruz. EMİTT Fuarı Edirne’nin tanıtımı için çok önemli” dedi.

ETSO Meclis Üyeleri, Meslek Komiteleri ve Edirne Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Elmas Aslan ve Genç Girişimciler Kurulu Başkanı Serkan Üner EMİTT Fuarı’nın  açılış programına katılarak Edirne’yi en  iyi şekilde temsil ettiler.

ETSO EMİT fuarında (4)

 148 total views,  2 views today

Next Post

Edirne Fatih Kolejinde karne töreni

Edirne Fatih Kolejinde ilk yarıyıl sonu  karne töreni yapıldı. Törende TEOG-1 sınavında başarılı öğrencilere ödülleri  verildi. İl yarı yılda öğrencileri  başarıları  hakkında açıklama yapan Fatih Koleji Müdürü  Nidai Kıraç; “Bu yıl yeni bir uygulama başlatıyoruz. Bütün öğrencilerimize madalya verdik. Öğretmen arkadaşlarımız, yıl içersinde sınıflarında yaptıkları etkinlikler, Öğrencinin ödevlerini yapması, öğrencinin […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp