ETSO Müşterek Komite Toplantısı yapıldı

admin

EDİRNE AJANS HABER MERKEZİ / 214 24 04 / edirneajans@hotmail.com

Edirne Ticaret ve Sanayi Odası Kasım ayı Olağan Meclis Toplantısının ardından genişletilmiş Meslek Komitesi Toplantısı ETSO Meclis salonunda gerçekleştirildi.

ETSO GENİŞLETİLMİŞ MESLEK KOMİTE TOPLANTISI YAPILDI

ETSO tarafından TOBB kanunu çerçevesinde düzenlenen, gündemini ETSO bünyesindeki 13 meslek gruplarının sorunları, istek ve önerilerinin oluşturduğu Genişletilmiş Meslek Komite Toplantısı’nın Başkanlığını Meclis Başkanı Mehmet Eren yaptı. Eren, yaptığı açılış konuşmasında Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin 5174 Sayılı Kanunun ilgili maddesine genişletilmiş meslek komite toplantılarının altı ayda bir düzenli olarak yapılması gerektiğini söyledi.

ETSO GENİŞLETİLMİŞ MESLEK KOMİTE TOPLANTISI YAPILDI (1)

Meslek Komite üyelerinin katılımı ile yapılan genişletilmiş Meslek Komite toplantısında,13 farklı meslek komite grubunda bulunan üyeler öncelikle sektörsel ihtiyaçlarına yönelik daha sonra ETSO’nun ve Edirne ile ilgili yaşadıkları sıkıntıları dile getirdiler.

ETSO GENİŞLETİLMİŞ MESLEK KOMİTE TOPLANTISI YAPILDI (2)

Yönetim Kurulu Başkanı Recep Zıpkınkurt toplantıda, Haziran ayında yapılan ETSO seçimlerinden bugüne dek Odanın yaptığı faaliyetleri hakkında komite üyelerine bilgi aktardı. Zıpkınkurt yaptığı konuşmada:” Odamız, meslek komiteleri tarafından yapılacak bu tür toplantıların düzenli olarak devam etmesi için her türlü desteği vermekte ve yapılan toplantılar neticesinden alınacak kararların da sonuna kadar takipçisi olacaktır” dedi. Meslek Komitelerinin Oda ve Yönetim Kurulunun itici gücü olduğunu ve Yönetim Kurulu’nun çalışmalarına ışık tuttuğunu söyledi. Zıpkınkurt, Meslek komite toplantılarının düzenli olarak yapılmasının önemine değinerek:” Meslek Komitelerimizin çalışma doğrultusunda Yönetim Kurulumuzda çalışmalarını ve faaliyetlerini sürdürmektedir. Toplantıda talepler kayıt altına alınarak, çözümleme aşamasına geçilecektir.” diye konuştu.

Toplantı; Odaların faaliyetlerinde birinci derecede belirleyici rol oynayan Meslek Komitelerinin görev ve sorumlulukları dâhilinde bağlı bulundukları sektörün sorunları ve çözüm önerilerini Oda Yönetim Kuruluna düzenli olarak iletilmesi ve dilek ve temennilerle sona erdi.

 241 total views,  2 views today

Next Post

Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı 27 Nisan 2014’te Yapılacak

EDİRNE AJANS HABER MERKEZİ / 214 24 04 / edirneajans@hotmail.com Aile Sosyal Politikalar Edirne İl Müdürü Bilgin ÖZBAŞ  yaptığı açıklamada;  Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ile ÖSYM tarafından 2014 yılı için kamu kurum ve kuruluşlarına daha fazla sayıda engelli personel ataması yapılabilmesini sağlamak amacıyla yeniden […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp