ETSO Nisan ayı Meclis Toplantısının konuğu Devlet Eski Bakanı Yüksel Yalova oldu

admin

Her ay gerçekleştirilen Meclis toplantısında konunun uzmanlarını ağırlayarak Meclis üyelerine, Meslek Komite Başkanları ve üyelere bilgilendirme yapan Odamız, Nisan ayı Meclis Toplantısında Devlet Eski Bakanı Yüksel Yalova’yı ağırladı.

ETSO NİSAN AYI MECLİS TOPLANTISININ KONUĞU YÜKSEL YALOVA

Nisan Ayı Meclis Toplantısının ardından gerçekleştirilen, Vali Hasan Duruer’in konuk olduğu bilgilendirme toplantısında Eski Devlet Bakanı Yüksel Yalova katılımcılara Kamu Özel Sektör İşbirliği konusunda bilgi verdi.

ETSO NİSAN AYI MECLİS TOPLANTISININ KONUĞU YÜKSEL YALOVA (2)

Yalova yaptığı konuşmada, Kamu-Özel İş Birliği (PPP) modelinin tarihsel gelişimi ve tanımını vererek çeşitli kamu altyapı yatırımlarının bakım, işletme ve bazen yapım hizmetlerinin bir veya birden fazla özel sektör firması tarafından uzun dönemli sağlanması olduğunu söyledi.

ETSO NİSAN AYI MECLİS TOPLANTISININ KONUĞU YÜKSEL YALOVA (1)

Modelin kamu ve özel sektör arasındaki sözleşmeye bağlı olarak, kısıtlı bir süre zarfında karşılıklı risk paylaşımını temel alarak, hizmetin uzun bir döneme dayalı ortaklıkla yürütülmesi olduğunu söyleyen Yalova: “ Kamu özel iş birliği özelleştirme, yap-işlet-devret, yap-kirala-devret, işlet-devret, işletme hakkı devri, imtiyaz ve restore et-işlet-devret’e kadar birçok farklı modelle gerçekleştirilebilir. Kısacası kamu özel ortaklığı devletin küçültülmesi ve kamu hizmetlerinin yapım ve finansmanında alternatif yöntemlerin elde edilmesidir” diye konuştu.

 

 

 130 total views,  2 views today

Next Post

Edirne Ülkü Ocaklarından Baro'ya ziyaret

Edirne Ülkü Ocakları İl Başkanlığı sosyal sorumluluk projelerini ve önemli günlerini unutmayarak bugün Avukatlar günü nedeni Edirne Baro Başkanlığının ziyaret etti. Edirne Ülkü Ocakları İl Başkanı Taner Albayrak ve yönetiminin birlikte katıldığı ziyarette samimiyetin üst düzeyde olduğu gözlendi. Yapılan görüşmede Edirne Ülkü Ocakları İl başkanı Taner Albayrak “Demokrasimizin ve toplumsal huzurumuzun teminatı olan […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp