ETSO Olağan meclis toplantısı yapıldı

admin

ETSO  Olağan Meclis Toplantısı 11.11.2014 Salı günü saat 16:00 da gündemdeki maddeleri görüşmek üzere çoğunluğun hazır  bulunduğu halde toplandı. Meclis BaşkanıMehmet Eren tarafından toplantı gündemindeki maddelerin görüşülmesine geçildi.

ETSO'da olağan meclis toplantısı yapıldı (1)

 

 

 

 

 

 

 

Gündemimizin 1. maddesinde 14.10.2014 tarihli olağan meclis toplantısına ait karar tutanağının tasdiki maddesi meclis üyeler tarafından oybirliği ile kabul edilerek imza altına alındı.

Gündemimizin 2. maddesi 2014 yılı Ekim ayı kati mizanın görüşülmesine geçildi. Kati mizan ile ilgili kısa bilgiden sonra madde oylamaya sunuldu ve oybirliği ile kabul edildi.

Gündemin 3. maddesi 2014 yılı Ekim ayı çalışma raporu maddesine geçildi. Çalışma raporu meclis üyelerimize sunum yapıldı. Ve madde oylamaya sunuldu. Madde oybirliği ile kabul edildi.

Gündemin 4. maddesi Bütçe ve Muhasebe Yönetmeliği ve Muamelat Yönetmeliğinin ilgili hükümlerine göre 2015 yılı bütçe komisyonunun oluşturulması maddesi ile ilgili görüşmeler yapıldı ve Bütçe Komisyon üyeliklerine Meclis Başkanı Mehmet Eren, Yönetim Kurulu Başkanı Recep Zıpkınkurt, Meclis Başkan Yrd. Cetin Kürkçü, Yönetim Kurulu Başkan Yrd. Kadir İriş,Yönetim Kurulu Başkan Yrd. Cavit Duvan, Yönetim Kurulu Sayman Üye Erdoğan Yürük, Meclis Üyesi Kutel Nalçakan, Meclis Üyesi Doğan Yakar, Meclis Üyesi Kadir Çakay, bütçe komisyon üyesi olarak oybirliği ile seçildi.

Yönetim Kurulu Başkanı Recep Zıpkınkurt söz alarak meclisin Odanın çalışmaları ve önümüzdeki günlerde yapılacak toplantı ve çalışmalar ile ilgili bilgi aktardı. Özetle şöyle dedi.

ETSO'da olağan meclis toplantısı yapıldı (2)

 

 

 

 

 

 

 

“Odamız İşkur ve Kosgeb ile birlikte girişimcilik eğitimleri düzenlenmesi konusunda protokol imzalanmış olup, 25 er kişilik gruplar halinde 3 grup ve toplam 75 kişiye Trakya Abigem eğitmenleri ile girişimlik kursu düzenlenecek ve kursların bitiminde alınacak sertifikalar ile girişimcilere 30.000 TL. hibe olmak üzere 100.000 TL. ye varan desteklerden faydalanabilecekleri konusunda bilgi aktardı.

TOBB den gelen yazıda belirtildiği üzere Kadın ve Genç girişimciler kurullarının oluşumu 5 Aralık 2014 tarihine kadar üyeler belirlenecek ve 25 Aralık 2014 tarihinde seçimlerinin yapılacak

18/11/2014 tarihinde Odamızın organizasyonu ile Trakya Üniversitesi Ticaret Hukuku Anabilim Dalı Başkanı Prof.Dr.Erol Ulusoy tarafından Ticaret Hukuku Sempozyumu düzenlenecek ve bu sempozyumun devamında Trakya Oda ve Borsa Müşterek istişare toplantısı yapılacak.

Odamız ile İTKİB işbirliğinde 19 Kasım 2014 Çarşamba günü 09,30 da İhracatta Devlet Destekleri konulu toplantı gerçekleşecek.

TOBB tarafından Meclis Üyelerimize yönelik hazırlanan eğitim programına ilk 10 kişilik meclis üyelerimizin 20 Kasım 2014 günü Ankara’ daki programa katılımları hakkında bilgi verilecek.

26 Kasım 2014 tarihinde Kobi Girişimcilik Haftası dolayısıyla Odamız ve Kadın Girişimciler ile birlikte komşu ülke Bulgaristan ve Yunanistan girişimcilerinin de katılımları ile geniş katılımlı bir toplantı organize edildi.” Dedi

ETSO Yönetim Kurulu Başkanı  Zıpkınkurt  son günlerde yerel basında yer alan ve  ETSO aleyhine bazı yazılar ile ilgili detaylı bilgileri meclis üyelerine açıkladı. Bu konular ile ilgili kurum ve kuruluşlar ile irtibat halinde olunduğunu ve gerekli işlemlerin yapıldığını bildirdi.

 11 total views,  2 views today

Next Post

Helvacıoğlu, “Ekonominin Sermayesi Bilgi Oldu”

Keşan Ticaret ve Sanayi Odası (Keşan TSO) Yöneticileri Keşan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Keşan Halk Eğitim Müdürlüğü ve Keşanlı iş adamı ve mühendislerin örnek bir ortaklık kültürü fikriyle kurdukları Keşan TSO Üyesi Makbir Mühendislik Firmasını ziyaret ederek, Keşan’ın eğitim altyapısı ve iş camiasının bölge gelişimi adına eğitim ile bütünleşesi konularında […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp