ETSO üyeleri eski yönetimi arar hale geldi

admin

 

 

 

ETSO yönetiminin  görevleri süresince  hiçbir varlık gösterememesi   nedeniyle yaklaşık olarak 2.5 ay sonra yapılacak olan ETSO genel kurulu için oda üyeleri yeni yönetim için kulislere başladı.

Önceki gün basın toplantısı düzenleyen  ve fitili ateşleyerek  bu konuya dikkat çeken Altunhan Şirketler Gurubu Başkanı Mustafa Altunhan’ın ardından oda üyeleri arasında kulislere hız verildi.

ETSO üyeleri,Ticaret Odasının bundan önceki başkanı Cemil Güler zamanında  çok daha aktif olduğunu, TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu’nun Cemil Güler’in  taleplerini  anında yerine getirdiğini , bugün ise ETSO’nun varlığı ile  yokluğunun belirsiz olduğunu ifade ettiler.

Özellikle KOSGEB desteklerinde, üyelere yeterince destek verilemediğinden yakınan Esnaf ETSO’nun başındaki yönetimin protokolde temsilci olarak durmasını değil bizlere hizmet etmesini istiyoruz diyor.

Şu anda yönetimde olanların görevleri süresincelaftan öteye bir hizmet yapmadıklarını, Yöneticilerin TOBB  nezdinde de etkili olamadığını ifade eden üyeler, ETSO’da hizmetleri hızlandıracak  yeni bir yönetime ihtiyaç olduğunu  Eski ETSO Yönetim Kurulu Başkanı  Cemil Güler’in tekrar göreve gelmesi gerektiğini  söylediler.

Üyeler CEMİL ABİ’yi Özledi.

Konu ile ilgili olarak açıklama yapan Eski ETSO yönetim Kurulu  Başkanı Cemil  Güler, “Bugün yönetimde olanları  çok iyi tanıyorum uzun yıllar birlikte  çalıştık.  Göreve gelmelerinde de ektili oldum. Ne yazık ki  yöneticiler beklediğimiz gibi çıkmadı, göreve gelince sorumluluklarını unuttular.

Bizim dönemimizde ETSO’nun 7 milyon liralık borcu vardı onu ödedik. Görevi devrettiğimizde de  kasada250 bin lira  para ile devrettik.

Bugün  ise yönetimin varlığı ile yokluğu belirsiz.  Bizim zamanımızda ETSO  basın ve  diğer demokratik  kitle örgütlerine her zaman yardımcı oluyordu. Onların sorunlarının çözümüne katkı yapıyordu.

Şimdi öğrendiğime göre yeni yöneticiler Özellikle basına karşı  duyarsız davranıyor. Bunu doğru bulmuyorum. Özellikle mahallibasın her zaman bizim gözümüz kulağımız olmuştur. Tüm bu olumsuzlukları dikkate alarak, yapılacak genel kurulda tekrar adaylığımı koymanın yararlı olacağına inanıyorum.

ETSO Edirne’nin en büyük sivil toplum örgütüdür. Burada görev alanlar bunun bilinci içinde hareket etmek zorundadır. Şu anda yönetimde olanların bu görevi layığı ile yaptığı kanısında değilim.

ETSO’DA KAN DEĞİŞİMİ OLMALI

Bilindiği gibi yönetimlerde  başarısız olanlar için kan değişimi sözü kullanılır. ETSO’da  da bu zorunlu hale gelmiştir. Bu konuda  çalışmalarımız devam ediyor. ETSO üyelerimizin büyük çoğunluğunun  benim görüşümde olduğu inancındayım. 2,5 ay sonra yapılacak genel kurulda ETSO yeni bir yönetime kavuşacaktır. Buna herkesin emin olması gerekir. Oturduğu yerden yöneticilik  yapma devri kapanmıştır. Bu göreve gelenler her alanda aktif olarak çalışmalı özellikle üst yönetimlerle ilişkilerini en üst düzede tutmalı. Benim dönemimde Hisarcıklıoğlu’na hangi talepte bulunsam geri çevirmezdi, çözüme kavuştururdu, bu bir güven meselesidir. Üyelerden bana sık sık telefonlar geliyor. Cemil abi seni özledik. Seni görevde görmek istiyoruz. Bende yeni dönemde göreve başlamak için start veriyorum. “ dedi.

 

dav

 196 total views,  2 views today

Next Post

AKGÜN, "dere geçerken at değiştirilir mi?"

                İl Genel Meclisi CHP Gurup sözcüsü Erdal Akgün İl Genel Meclisinin Ağustos ayı toplantısında ilginç bir iddiada bulundu. Akgün mecliste yaptığı konuşmasında Edirne’de yapılan arazi toplulaştırılmasıyla ilgili olarak Edirne Gıda ve Tarım İl Müdürlüğünde görevli bir kişinin kontrolörlüğü elinden alınıp aynı göreve […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp