ETSO ve ETTD’ ye Fransa’dan ziyaret

admin

Fransa’nın Amenies şehrinin Longueau yerleşimi Avrupa Eşleştirme Komitesi Edirne Ticaret ve Sanayi Odası’na ziyarette bulundu.

Bulgaristan İvaylovgrad Belediyesi ile kardeş şehir olması münasebetiyle İvaylovgrad’ın şehir gününü kutlamak için İvaylovgrad’a giden heyet ardından İvaylovgrad Belediyesi yetkilileri ile beraber ETSO Başkanı Recep Zıpkınkurt’u makamında ziyaret etti.

ETSO-ETTD FRANSADA ZİYARET

Heyet Başkanı Raymond Fılıplak, Başkan Yardımcısı Sylvie Vasseur, Amiens uluslararası ilişkilerden sorumlu çalışanı Stéphanie Dapsance, Tristan Montıgny, Kültür Genel Konseyi Üyesi Jean Louis Piot ve İvaylovgrad Belediyesi yetkililerinin katıldığı ziyarette ETTD Başkan Yardımcısı Bülent Bacıoğlu ve ETSO Yönetim kurulu üyesi Ahmet Özalp’te hazır bulundu.

ETSO-ETTD FRANSADA ZİYARETKPK

ETSO Başkanı Recep Zıpkınturt, heyetin ziyaretlerinden duyduğu memnuniyeti dile getirerek, Edirne’nin tarihi, turistik özellikleri ve zengin Osmanlı Mutfağı üzerine yaptıkları çalışmaları anlattı. Zıpkınkurt, Edirne Ticaret ve Sanayi Odası olarak Edirne’de tarih ve kültürün yanında yemek kültürünün de olduğunu anlatabilmek, turizmimizi çeşitlendirmek, keşfedilmeyi bekleyen diğer kendine özgü damak lezzetlerini ulusal çapta tanıtımı ve ticarileşme olanağını araştırmak amacıyla çalışmalar yaptıklarını ve projeler yürüttüklerini söyledi.

Edirne Osmanlı Saray mutfağının tanıtımı için ulusal çapta yayın yapan gastronomi yayınlarıyla yapılan çalışmalara da değinen Zıpkınkurt, Edirne Saray Yemekleri – Kent Mutfağı adı altında gerçekleştirilen organizasyonda; gurmeler, 5 yıldızlı otel şefleri, firma temsilcileri ve akademisyenlerden oluşan heyete Osmanlı Saray yemekleri ve kent mutfağını tanıttıklarını söyledi.

ETSO-ETTD FRANSADA ZİYARET (1)

Edirne Ticaret ve Sanayi Odası’nın Osmanlı Saray Mutfağı’nın tanıtımı için yaptığı etkinliklerden haberdar olduklarını söyleyen heyet, Edirne Ticaret ve Sanayi Odası’nın gastronomi ve Edirne’nin turizminin tanıtımı ile ilgili yaptıkları etkinlikleri beğeniyle izlediklerini, takdir ettiklerini ve tecrübelerinden faydalanmak için ziyaret gerçekleştirdiklerini dile getirdiler.

Heyet, ETSO yetkililerini 2015 yılının Mayıs ayında organizasyonunu yapacakları ‘Kardeş Şehirler Gastronomi, El Sanatları ve Turizm Fuarı’na’ davet etti . Edirne Turizm ve Tanıtma Derneği’ni (ETDD) ziyaret eden heyet, Edirne turizmi ile ilgili bilgiler aldı.

 

 

 617 total views,  5 views today

Next Post

Edirne Ticaret Borsası’ndan İl Emniyet Müdürü’ne Ziyaret

Edirne Ticaret Borsası Başkanı Yönetim Kurulu Başkanı Özay Öztürk, Meclis Başkanı Fedai Canım, Yönetim Kurulu Sayman Üyesi Efgan Döşlüoğlu, Yönetim Kurulu Üyesi Eray Karaca, Meclis Üyesi Ahmet Özmen, Meclis Üyesi Cenap Dede, Meclis Üyesi İsmail Arslan ve Genel Sekreter Serkan Kösem Edirne’deki görevine başlayan İl Emniyet Müdürü Dr.Rahmi Baştuğ’u makamında […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp