ETSO Yöneticileri Plaket Töreninde Buluştu

admin

ETSO Başkanları, TOBB Hizmet ve Şeref Belgesi Plaket Töreni ve

                                                İftar programına katıldı 

            Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği 70. Genel Kurul Hizmet Şeref Belgesi ve Plaket Töreni düzenlendi. 10 ve 20 yıl süreyle görev yapan TOBB Genel Kurul delegelerine hizmet şeref belgesi ve plaketleri, TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu’nun ev sahipliğinde, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ile Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı’nın katıldığı törenle verildi.

            Oda ve Borsaların Yönetim Kurulu ve Meclis Başkanları da hazır bulunduğu törene Edirne Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Recep Zıpkınkurt ile Meclis Başkanı Mehmet Eren katıldı.

TOB_8371[1]

 

            TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, törenin açılışında yaptığı konuşmada Cumhurbaşkanı Gül ve Bakan Yazıcı’ya Türk iş dünyasına yaptıkları katkılar için teşekkür etti.    Hizmet Şeref Belgesi alan iş dünyası temsilcilerine de ayrı ayrı teşekkür eden Hisarcıklıoğlu, “Bu ülkede daha üretimin, ticaretin adı yokken onlar üretiyordu, ticaret yapıyordu. Bu ülkede tüccarın itibarı yokken, memur olmayana kız bile verilmediği yıllarda onlar bu işe baş koydular. Kazanırken kazandırmanın, insanlara iş ve aş sağlamanın mutluluğunu öğrettiler, herkese örnek oldular. Dürüst tüccarın ne olduğunu gösterdiler. Hem bu işin cefasını çektiler. Hem de, TOBB camiası içinde farklı kademelerde görev alarak Türk özel sektörünün yükünü üstlendiler. Özel sektörün önünü açmak için, –bu camiadaki herkes gibi- para pul almadan çalıştılar.

_TOB0064[1]

KIZIL ELMA”İŞ”ÖDÜLÜ ETSO BAŞKANINA

Bu gayretler sayesinde Türkiye’de girişimci sayısı arttı. İş adamlarımızın, iş kadınlarımızın sayısı arttıkça biz zenginleştik, ülkemiz zenginleşti. İşte bu başarı hikâyesi böyle yazıldı” dedi. Bu camianın kendisine hizmet edenleri, ülkesine hizmet edenleri asla unutmayacağını bildiren Hisarcıklıoğlu, bugün verilen plaketlerin bu emeğin ve vefanın buluşması olduğunu söyledi.

Konuşmaların ardından TOBB bünyesinde 10 ve 20 yılını dolduran delegelere plaketleri takdim edildi ve hatıra fotoğrafı çektirildi.

Daha sonra; Türk Asya Stratejik Araştırmalar Merkezi’nin Edirne’de düzenlediği ‘3.Dünya Türk Forumu çerçevesinde gerçekleştirilen  ‘Kızıl Elma Ödülleri’ töreninde Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği adına ETSO Başkanı Recep Zıpkınkurt’a takdim edilen Kızıl Elma    ”İş” ödülünü, ETSO Başkanları Zıpkınkurt ve Eren TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu’na takdim etti.

TOB_6375[1]

 

 

 145 total views,  2 views today

Next Post

Rutubet - Protein - Hektolitre Analiz Cihazı Hizmete Girdi

Uzunköprü Ticaret Borsası tarafından alınan cihazı IM 9500 kurulumu yapılarak üyelerinin ve üreticilerin hizmetine sunuldu. UZTB Basın sözcüsü Serhat Eren cihazın hizmete girmesi ile ilgili olarak şunları söyledi: “Eski cihazımızın arıza yapması ve tamiri imkansız hale gelmesi neticesinde ve Trakya kalkınma ajansına sunduğumuz Laboratuar cihazlarının yenilenmesini de kapsayan projemizin olumsuz […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp