ETSO Yönetim Kurulu Başkanı Recep Zıpkınkurt’un 18 Mart Şehitleri anma günü mesajı

admin

ETSO Yönetim Kurulu Başkanı Recep Zıpkınkurt yayınladığı mesajda şu ifadelere yer verdi; “Çanakkale Savaşı’nda Türk milleti, vatanına olan bağlılığını bir kez daha gösterdi. Türk ve dünya tarihinde önemli bir dönüm noktası olan 18 Mart Çanakkale Zaferi, Kurtuluş Savaşı’na ve Cumhuriyet’in kuruluşuna giden yolda milletimizin verdiği en büyük varoluş mücadelesidir. Çanakkale Savaşları bir milletin birlik ve beraberlik içerisinde vatan toprağına karşı duyulan bağlılığın ve inancın, o yüksek ruh halinde bir vücut olmasıdır. Dönemin güçlü ve donanımlı ordularına karşı koyuşun, ulusumuzun ortak yazgı etrafında kararlılık ve azim ile birleşerek Kurtuluş Savaşı’mızın ilk meşalesini yaktığı ve büyük fedakarlıklar sonucunda dünya tarihinin değişmesinde öncü rol oynadığı bir tarih sahnesidir.

recep-zıpkınkurt

Vatan topraklarını korumak ve savunmak için en güç koşullar altında canlarını ortaya koymaktan çekinmeyen şehitlerimiz, devletimizin varlığının, birlik ve beraberliğinin güvencesi olarak sonsuza kadar milletimizin gönlünde yaşamaya devam edecektir.

Şehitlerimizi hatırlamak Türkiye’nin tarihi önemini hatırlamaktır. Bu duygu ve düşünceyle başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere ülkesi ve milleti için canını veren tüm şehitlerimizi saygı ve minnetle anıyorum.

Recep ZIPKINKURT

Yönetim Kurulu Başkanı

 469 total views,  2 views today

Next Post

Sedefçi, “18 Mart, Türk Milleti’nin bir diriliş öyküsüdür”

Edirne Belediye Başkanı Hamdi Sedefçi, 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 99.yılı nedeniyle bir mesaj yayınladı. Edirne Belediye Başkanı Hamdi Sedefçi, 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 99.yılı nedeniyle yayınladığı mesajda, “Çanakkale’de kanıyla toprağı yoğuran 253 bin şehidin emanetidir 18 Mart” dedi. Edirne Belediye […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp