ETSO Yönetimi İtalya’da

admin

Zıpkınkurt,Cumhurbaşkanı Gül ve İşadamları heyetiyle İtalya’da resmi ziyaretlere katıldı

ETSO Yönetim Kurulunca yapılan açıklamada; “ Cumhurbaşkanı Giorgio Napolitano’nun daveti üzerine, Cumhurbaşkanımız Sayın Abdullah Gül’ün 28 Ocak – 01 Şubat 2014 tarihlerini kapsayan İtalya’ya resmi ziyareti kapsamında gerçekleştirilen “Türkiye-İtalya İş Forumu”na Edirne Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Recep Zıpkınkurt resmi davetli olarak katıldı.
etso-italyada-edirne

TOBB Ticaret ve Sanayi Odaları Konsey Üyesi ve ETSO Yönetim Kurulu Başkanı Recep Zıpkınkurt, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün başkanlığında TOBB/DEİK Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu ve beraberindeki işadamları heyetiyle İtalya’da düzenlenen resmi ziyaretlere katıldı. 5 gün süren İtalya programı kapsamında Türk ve İtalyan iş adamlarıyla bir araya gelindi.

etso-italyada-edirne (1)

TÜRKİYE İTALYA İŞ FORUMU DÜZENLENDİ

Ziyaret programı çerçevesinde, iki ülkenin önde gelen iş adamları ve kurum temsilcilerinin bir araya geldiği Türkiye-İtalya İş Forumu düzenlendi. İş formuna Cumhurbaşkanı Gül, Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Mevlüt Çavuşoğlu, İtalya Ekonomi Bakanı Yardımcısı Carlo Calende, TOBB/ DEİK Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu ve çok sayıda işadamı katıldı. Forumun açılış konuşmasını yapan TOBB / DEİK Başkanı M.Rifat Hisarcıklıoğlu, Türkiye’nin yatırımlar için bir geçiş ülkesi olduğunu belirtti ve İtalyan işadamlarını daha çok yatırım yapmaya davet etti. İtalyan dış yatırımlarının sadece yüzde birinin Türkiye’ye geldiğine dikkat çeken Hisarcıklıoğlu, birlikte kazanmak için çok daha fazla İtalyan yatırımını Türkiye’de görmek istediğini ifade etti. Program kapsamında firma görüşmeleri ve tesis ziyaretleri gerçekleştirildi.

Ziyaret sonrası açıklama yapan ETSO Yönetim Kurulu Başkanı Recep Zıpkınkurt,Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün İtalya ziyaretinde seçkin işadamları heyetinde yer almanın hem kendisi, hem Edirne, hem de iş dünyasında temsil ettiği kurumlar açısından son derece memnuniyet verici olduğunu ifade etti.

 23 total views,  2 views today

Next Post

“Ne kadar hizmet etsek azdır”

Muhtarlar Derneği hizmet binası açılışında konuşan Belediye Başkanı Hamdi Sedefçi, “Muhtarlarımıza ne kadar hizmet etsek azdır” dedi. Edirne Belediye Başkanlığı tarafından yaptırılan Şükrüpaşa Mahallesi’ndeki Edirne Muhtarlar Derneği binası törenle açıldı. Törene Belediye Başkanı Hamdi Sedefçi, CHP Milletvekili Recep Gürkan ve mahalle muhtarları ile birlikte çok sayıda vatandaş katıldı. Açılış öncesi […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp