ETSO,’Aziz Trifon Zarezan Günü ve Bağ Kesimi’ Kutlamalarına Katıldı

admin

15-16 Şubat 2013 tarihlerinde Bulgaristan’ın Haskova şehrinde geleneksel Aziz Trifon Zarezan Günü ve Bağ Kesimi kutlamaları gerçekleştirildi.

 

Törene,Bulgaristan Cumhuriyeti Başbakan Yardımcısı ve İçişleri Bakanı  Tsvetan Tsvetanov, Haskova Vali Yardımcısı Nioklay Nanev, Türkiye Cumhuriyeti Filibe Başkonsolosu  Şener Cebeci, Trakya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yener Yörük, Bulgaristan Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Tsevetan Simeonov,  Trakya Oda ve Borsa Başkanları ile çok sayıda davetli katıldı.

 

Bu yıl 18.si gerçekleştirilen kutlama törenine;Haskova Ticaret ve Sanayi Odasının daveti üzerine 15 Şubat 2013 Cuma günü Odamız Yönetim Kurulu Başkanı Cemil Güler, Başkan Yardımcısı Çetin Uzer, Yönetim Kurulu Üyesi Çetin Kürkçü ve eşleri ile birlikte, Edirne Kadın Girişimciler Kurulu İcra Komitesi Başkanı Elmas Aslan’dan oluşan bir heyet  katıldı.

Edirne Ticaret ve Sanayi Odamız, Haskova Ticaret ve Sanayi Odası ile uzun yıllardır her iki ülkenin ticari işbirliğinin artması ve bölge ekonomisinin gelişmesi için gerek ortak yürütülen Avrupa Birliği Projeleri ile gerekse diğer ortaklıklarımızla başarılı çalışmalara imza attı.

 

Törende;bu başarılı  çalışmalarımızdan dolayı, Haskova Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Yancho Yanev, Yönetim Kurulu Başkanımız Cemil Güler’e plaket takdim etti.

 

Odamız heyeti,tören sırasında, Bulgaristan’ın farklı illerinden gelen Oda Başkanları ve Belediye Başkanları ile tanışma ve  ekonomik ve kültürel alanda ikili işbirliği yapılabilecek konuları görüşme  fırsatı  bulurken, Yönetim Kurulu Başkanımız Cemil Güler,Bulgaristan Cumhuriyeti Başbakan Yardımcısı ve İçişleri Bakanı Sayın Tsvetan Tsvetanov bir araya gelerek, iki ülke arasında yaşanan ekonomik gelişmelerden ve bunların daha ileriye taşınması konusundaki çalışmalardan konuştular.DSC_0279

 255 total views,  2 views today

Next Post

AK Parti İl Yönetimi Eczacılar Odasını Ziyaret Etti

AK PARTİ İL HALKLA İLİŞLKİLER BAŞKANLIĞIMIZNIN DERNEK VE SİVİL TOPLUM ÖRGÜTÜ ZİYARETLERİ KAPSAMINDA EDİRNE ECZACILAR ODASINA BİR ZİYARET GERÇEKLERŞTİRİLDİ. ZİYARETE İL BAŞKANI MÜJDAT KAHVE, İL BAŞKAN YARDIMCISI HALKLA İLİŞKİLER BAŞKANI HİLMİ ZORLUTUNA, İL BAŞKAN YARDIMCISI YEREL YÖNETİMLER BAŞKANI  AZİZ AKPINAR VE İL YÖNETİM KURULU ÜYESİ CEVAT DARCANLI  KATILDILAR. İL BAŞKANI […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp