ETSO’da Kobi Haftası Toplantısı Yapıldı

admin

EDİRNE AJANS HABER MERKEZİ / 214 24 04 / edirneajans@hotmail.com

Avrupa KOBİ Haftası etkinlikleri kapsamında, Edirne Ticaret Borsası ile KOSGEB Edirne Hizmet Merkezi Müdürlüğü işbirliğiyle organize edilen “Girişimcilik, KOBİ’lerde Sürdürülebilirlik ve Aile İçi Devire Hazırlık” konulu bilgilendirme toplantısı, 27 Kasım 2013 Çarşamba günü saat 19.00’da Edirne Ticaret Borsası toplantı salonunda gerçekleştirildi.

borsa-kosgeb-edirne1 (1)

Edirne Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Özay Öztürk yaptığı açılış konuşmasında, toplantıya ev sahipliği yapmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirerek; “Edirne Ticaret Borsası olarak KOBİ’lerimizi ülkemizin geleceği olarak tanımlıyoruz ve bu anlamda yapılacak her türlü faaliyeti destekliyoruz. Güncelliğini her zaman koruyan temel sorunlarımızdan birisi maalesef girişimcilik kültürümüzün zayıf olmasıdır. KOSGEB tarafından son yıllarda girişimciliğin geliştirilmesi adına yapılan faaliyetlerin çok yerinde olduğunu düşünüyoruz. Yapılan bu güzel çalışmaların kendi şirketlerini kurma düşüncesinde olan bireylerin iş fikirlerini hayata geçirmesine, gelecekte piyasada yerlerini alarak katma değer yaratan ürüne dönüştürmesine ve en önemlisi de istihdam sorunumuzun çözümüne katkı sağlayacağına inanıyoruz. Geçtiğimiz aylarda gerçekleştirdiğimiz girişimcilik eğitimi ile Borsa olarak destek verdik. İş hayatına kazandırılan KOBİ’lerimiz için önemli olan diğer bir aşama da devamlılıklarının sağlanmasıdır. Bununla birlikte aile şirketlerinin kurumsallaşması da bu sürece önemli bir katkı sağlayacaktır. Bu organizasyon ve başarılı çalışmalarından dolayı için Edirne Hizmet Merkezi Müdürü Sayın Bedri Döngel’e, şahsında KOSGEB’e ve davetimize icabet eden kıymetli misafirlerimize teşekkürlerimi sunuyorum. KOBİ’lerimizin gelişimi için üzerimize düşen görevleri yerine getirmeye hazırız.” dedi.

borsa-kosgeb-edirne1 (2)

KOSGEB Edirne Merkez Müdürü Bedri Döngel katılımcılara hitaben yaptığı konuşmada; “Bölgemizde yeterince gelişmemiş olduğunu tespit ettiğimiz girişimcilik kültürünü sağlamlaştırmak için çalışmalar yapıyoruz. Bu bağlamda

İŞKUR, Kalkınma Ajansı ve Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ile uygulamalı girişimcilik eğitimleri vermek üzere protokoller imzaladık. Trakya Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesinde 2013-2014 öğretim yılı bahar döneminde girişimcilik dersleri vermek üzere bir protokol daha imzaladık. Edirne Ticaret Borsası, Edirne Ticaret ve Sanayi Odası, Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği başta olmak üzere yerel aktörlerle temaslarımız devam ediyor. Bu eğitimler sonucu sertifika almaya hak kazanan kursiyerlerimiz 30 bin lirası geri ödemesiz, 70 bin lirası geri ödemeli olan girişimcilik desteğinden faydalanabilecekler. Geliştirdiğimiz teknik altyapımız ve personel kadromuzla Edirne’mizin KOSGEB desteklerinden azami derecede faydalanması için var gücümüzle çalışıyoruz.” dedi.

borsa-kosgeb-edirne1

Konuşmaların ardından KOSGEB Edirne Hizmet Merkezi KOBİ Uzmanı Gülden Uslu tarafından “KOSGEB Faaliyetleri” hakkında genel bilgilendirmeleri içeren sunum gerçekleştirildi. Akabinde Marmara Cam Mozaik firması sahibi Cemil Arkan’ın Girişimcilik Başarı Öyküsü katılımcılarla paylaşıldı. Toplantının son kısmında ise KOSGEB Başkanlık Müşaviri Aynur Odaman tarafından “KOBİ’lerde Sürdürülebilirlik ve Aile İçi Devire Hazırlık” konularını içeren sunum gerçekleştirildi.

 

 

 112 total views,  2 views today

Next Post

Şehit Yakınları ve Gazilerimizi Kutsal Emanet Olarak Görüyoruz Şehit Ailelerine Anlamlı Ziyaret

EDİRNE AJANS HABER MERKEZİ / 214 24 04 / edirneajans@hotmail.com Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Bilgin Özbaş, şehit yakınları ve gazilere tüm kurum ve kuruluşların sahip çıkması gerektiğini belirterek “şehit yakınları ve gazilerimizi bizlere bırakılan kutsal emanet olarak görmeli ve her türlü yardımı sağlamalıyız” dedi. Dernek Başkanı, Ali Nermin […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp