ETSO’da Ücretsiz AB Proje Hazırlama Eğitimi Düzenlendi

admin

Edirne Ticaret ve Sanayi Odası ile Edirne Gönüllüleri’nin ortak eğitim projesi kapsamında ETSO toplantı salonunda ücretsiz ‘AB Hibe Programları Çerçevesinde Proje Hazırlama Eğitimi’ gerçekleştirildi.

 

İki gün süren AB Proje Hazırlama Eğitiminin açılış konuşmasını yapan ETSO Meclis Başkanı ve Edirne Gönüllüleri Kurucu  Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Eren, Edirne Gönüllülerinin dinamik bir şekilde çalışmalarını sürdürdüğünü ve Edirne Ticaret ve Sanayi Odası olarak çalışmalara destek verdiklerini ve gerçekleştirilecek projelere de destek vereceklerini söyledi.

 

Edirne Gönüllüleri Derneği Başkanı Tuna Bekleviç’te yaptığı konuşmada, Edirne Gönüllüleri’nin son iki ayda ciddi projeleri takip ettiğini ifade ederek;”Demirhanlı Havaalanı’nın Edirne turizmine ve Edirne’nin ekonomik hayatına kazandırılması, çağrı merkezi projeleri ile genç işsizliğin azaltılması konusundaki projeleri takip ediyoruz. Önümüzdeki aylarda Edirne halkına müjdeli haberleri paylaşmayı umut ediyoruz. Büyük projelerin yanısıra yaşam boyu eğitim ve Edirne’nin girişimci niteliğinin geliştirilmesi için benzer eğitim programlarımız devam edecektir” dedi.

 

AB Proje Hazırlama Eğitimi programı kapsamında düzenlenen ve iki süren eğitime, ilk gün 110 kişi katılım sağladı. Eğitimin birinci günü Proje Yöneticisi ve Yatırım Danışmanı Göksel Akman  tarafından katılımcılara; ‘AB proje yazılması, proje fikri oluşturulurken dikkat edilmesi gereken hususlar, projenin planlanması ve yazılması konularında  bilgiler aktarıldı. Eğitimin ikinci gününde ise proje fikri olan 17 kişi ile AB Proje yazımı ile ilgili uygulamalı interaktif proje yazma eğitimi gerçekleştirildi.

IMG_0879

Proje fikri olan 17 katılımcı 14 Ekim 2014 tarihine kadar AB projelerini hazırlayarak Proje Uzmanı Göksel Akman’a teslim edecekler.   Proje Uzmanı Göksel Akman iki gün süren eğitim sonunda somut projeler gerçekleştirileceğini belirtti.

IMG_0877

 178 total views,  2 views today

Next Post

ETSO Ahilik haftasını kutladı

ETSO Yönetim Kurulu Başkanı Recep Zıpkınkurt ahilik konusunda yaptığı açıklamada,       Ahilik, işlevsel olarak günümüzde Esnaf ve Sanatkârlar, Ticaret ve Sanayi Odası gibi mesleki birliklerin karşılığı olduğunu belirterek şunları kaydetti: “ .Milli kimliğimizi oluşturan değerlerden biri olan Ahilik geleneği de, günümüzde esnaf ve sanatkârlarımızın, ülkemizin hemen her bölgesinde kurdukları meslek […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp