ETSO’dan Belediye ziyaretleri

admin

ETSO heyeti, Lalapaşa Belediye Başkanı Bülent Şahinşah, Süloğlu Belediye Başkanı Mehmet Ormankıran ve Havsa Belediye Başkanı Oğuz Tekin’e tebrik ziyareti gerçekleştirdi.

ETSO-İLÇE BELEDİYE BAŞKANLARI ZİYARET

Seçim sonrası yeni hizmet dönemine başlayan her üç ilçe Belediye Başkanına başarı dileklerinde bulunan Edirne Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Recep Zıpkınkurt’a ziyaret esnasında Meclis Başkanı Mehmet Eren ve Yönetim Kurulu Üyeleri eşlik etti.

İlk olarak Lalapaşa Belediye Başkanı Bülent Şahinşah’ı ziyaret eden heyet başarı dileklerini iletti. Lalapaşa’nın göç veren bir ilçe olduğunu söyleyen Şahinşah, İlçe’nin gelişmesi ve kalkınması için gerçekleştirecekleri projeleri anlatarak, ETSO heyetinin ziyaretlerinden duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

ETSO lalapaşa

Edirne Organize Sanayi Bölgesi’nin içinde bulunduğu Süloğlu ve Lalapaşa ilçelerinde gelir seviyesinin oldukça düşük olduğunu söyleyen Zıpkınkurt,ekonomik olarak gelişmenin temelinde üretimin yattığını, üretim içinde mutlaka sanayinin gelişmesi gerektiğini vurgulayarak, EOSB’ye yatırımcıyı çekmeye çalıştıklarını söyledi. Yatırımcı firmaların kalifiye eleman sıkıntısı çektiklerini söyleyen Zıpkınkurt, ilçede bulunan gençlere meslek edindirme kurslarının açılması gerektiğini vurguladı.

ETSO heyeti Lalapaşa Belediyesi’nin ardından Süloğlu Belediye Başkanı Mehmet Ormankıran’ı ziyaret etti. Bölgenin gelişmesi için ortak projelerin konuşulduğu ziyarette, Belediye Başkanı Ormankıran:,”Organize Sanayi Bölgesi’nin Süloğlu’na gelir getirmesini bekliyoruz” dedi.

ETSO süloğlu

Başarı dileklerini ileten Zıpkınkurt, Firmaları KOSGEB ve Trakya Kalkınma Ajansı’nın destekleri konusunda bilgilendirdiklerini söyleyerek:“ETSO olarak önceliğimiz yatırımcıyı EOSB’ye yönlendirmek” dedi.

Son ziyaretlerini Havsa Belediyesi’ne yapan ETSO heyeti, Havsa Belediye Başkanı Oğuz Tekin ile görüştü. Zıpkınkurt,“Edirne’nin geleceğini şekillendirmek için var gücümüzle çalışıyoruz. Edirne’nin ilçeleriyle birlikte şekillenerek kalkınması için ETSO olarak çalışmalarımızı sürdürüyoruz” diye konuştu.

ETSO havsa

İlçenin tespit edilen ihtiyaçlarını gidermek ve Havsa’nın gelişmesi ve ses getirecek çalışmaları hayata geçirmek için çalışmalara başladıklarını söyleyen Tekin, ETSO heyetinin ziyaretlerinden duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Zıpkınkurt : “ Görevinizin hayırlı olmasını diliyor, başarılar temenni ediyorum” dedi.

 59 total views,  2 views today

Next Post

ETUS Yönetim Kurulu Üyelerinden SGK’ya Ziyaret

Edirne Toplu Ulaşım Sistemi yönetim kurulu üyeleri, görevine yeni atanan SGK Edirne İl Müdürü Hayrettin KARBUZ’u 22 Nisan 2014 tarihinde makamında ziyaret etti. Sosyal Güvenlik İl Müdürü Hayrettin KARBUZ ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirirken ETUS yönetim kurulu üyeleri KARBUZ’a yeni görevinde başarılar diledi.  60 total views,  3 views today Edirne Ajans Haber […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp