ETUS Başkan Vekili Şahin Şoförler Odası Başkanlığına Adaylığını açıkladı

admin

Erbey Kılıç’tan Anlamlı Veda!

Edirne Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Erbey Kılıç, yorulduğunu söyleyerek oda başkanlığını bıraktı. Kılıç’ın düzenlendiği basın açıklamasında tam destek verdiği ETUS Başkan Vekili ve Oda Yönetim Kurulu Üyesi Ali Şahin de Oda Başkanlığı’na adaylığını açıkladı.

Uzun süredir Edirne Şoförler ve Otomobilciler Odası’nda başkanlık yürüten Erbey Kılıç, dün Lalezar tesislerinde halefi olarak gösterdiği ETUS Başkan Vekili Ali Şahin’le birlikte toplantı düzenleyerek görevi bıraktı. Toplantıya Edirne Esnaf ve Sanatkar Odaları Birliği (EDESOB) Başkanı Emin İnağ, ETUS Başkanı Hakan Giyik ve çok sayıda şoför esnafı katıldı.

EDESOB Başkanı İnağ, şöförler odası mevcut başkanı Erbey Kılıç’ın yıllarca camiaya hizmet ettiğini söyleyerek teşekkür etti. İnağ; “Günü gelince de insan biraz da emeklilik planları yaparak biraz dinlenmek istiyor. Yıllardır hiç problemsiz yönetimde bulundu. Kendisine çok teşekkür ediyorum. Çok iyi bir arkadaşım ve yönetici olarak da çok gayretli. Sizlerin huzurunda hakkımı helal ediyorum kendisine. Onun yerine yeni bir arkadaşımız geliyor. Tabi bu seçimden sonra belli olacak. Ben şimdiden daha Ali kardeşime hayırlı olsun diyorum, Allah utandırmasın” dedi.

Oda Başkanı Erbey Kılıç da artık yorulduğunu söyleyerek görevi bıraktığını açıkladı. Kılıç; “Burada olan bütün meslektaşlarım beni yıllarca destekledi. Hepsine çok teşekkür ediyorum. Bugüne kadar çalıştık ama bizler artık yorulduk. Yönetim kurulu olarak hep beraber bırakma kararı aldık. Biz bırakalım gençler devam etsin dedik. Ali arkadaşım da yönetim kurulu üyemizdi zaten. Bundan sonra Ali arkadaşımızın yanında olarak desteklerimizi esirgemeden devam ettireceğiz. Seçimde yanındayım” diye konuştu.

ETUS Başkan Vekili ve Oda Yönetim Kurulu Üyesi Ali Şahin de Kılıç’ın kendisine olan desteği ve güvenine teşekkür etti. Şahin; “Bu camianın içinde 25 Yıla dayanan bir meslek hayatım var. Bu 25 Yılın içinde muavinlik, şoförlük ve yöneticilik vasıf1arıyla farklı görevlerde hizmet ettim. Bunları özetlediğimde, şoförlük hayatım ilk olarak Serhad Birlik Kooperatifi’nde başladı, yöneticilik hayatım Kirişhane Birlik Kooperatifinde Başkanlık yaparak devam etti. Daha sonra Şoförler ve Otomobilciler Odasında Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev aldım ve halen devam etmekteyim. Üyesi olduğum Serhad Birlik – ETUS ‘ta Başkan Vekili olarak görevimi yürütmekteyim” şeklinde konuştu.

“BİRLİK OLURSAK HER TÜRLÜ SIKINTININ ÜSTESİNDEN GELİRİZ”

Göreve talip olmasındaki hedeflerden de bahseden Şahin sözlerine şöyle devam etti;

“Odamızı daha aktif ve sosyal bir kurum haline getirerek, her konuda birbirimize vereceğimiz desteği arttırarak sorunlarımızı daha kısa sürede çözüme ulaştırmak için taksici, minibüsçü ve kamyoncu sınıflaması yapmayarak, şoför esnafını bir bütün olarak gördüğümüz takdirde birlik ve beraberlik içerisinde hareket edersek her türlü problemin üstesinden geleceğimize inanıyorum. Ve takdir edersiniz ki! Bu camianın içinden biri olarak şoför esnafının sıkıntılarının neler olduğunu, nasıl çözüme ulaşabileceğimizi ve çözüm yolunda neler yapılması gerektiğini biliyorum.

İşte bu yüzden şoför esnafımızın haklarını en iyi şekilde savunacağıma, sizlerin sorunlarını sizlerle birlikte çözeceğime, demokratik, disiplinli, dürüst ve şeffaf bir şekilde çalışacağım konusunda sizlere söz veriyorum. Odamızın asıl sahibi siz üyelerimizsiniz, biz yöneticiler sizlerin desteğiyle varız, sizlerin gücüyle daha da güçlü oluruz. Çıkmayı hedeflediğim bu yolda layıkıyla ve emanetimizi yücelterek yürüyebilmek adına hepinizin desteğini bekliyorum.”

 

 135 total views,  2 views today

Next Post

Av. Büşrahan Altun, Avukatlık Mesleğine merhaba dedi

Edirne İl Ticaret Müdürü Mahmut Altun ve eşi Emekli öğretmen Hediye Altun çiftinin kızı Av. Büşrahan Altun Edirne Barosu’nda düzenlenen törenle Avukatlık mesleğine merhaba dedi. Edirne Baro Başkanı Özgür Yıldırım, İl Genel Meclis Başkanı Mehmet Geçmiş,  Saadet Partisi İl Başkan Yardımcısı Selim Kaya, Edirne Tüketiciler Derneği Başkanı Murat Kocabaş, Edirne […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp