ETUS Şoförlerine “Aile Eğitim Programı” kapsamında eğitim verildi

admin

Edirne Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü olarak, Edirne Toplu Ulaşım Sistemi çalışanlarına Aile Eğitim Programı kapsamında “Etkili İletişim ve Stres ile Baş etme Yöntemleri” konularında Devecihan Kültür Merkezinde 2 Gün süren eğitim verildi.

Düzenlenen eğitime, Edirne Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Bilgin ÖZBAŞ, Edirne Sosyal Hizmet Merkezi Müdürü Mehmet POLAT, Edirne Toplu Ulaşım Sistemi Yönetim Kurulu Başkanı Hakan GİYİK, Edirne Toplu Ulaşım Sistemi Yönetim Kurulu Üyeleri ve çok sayıda şoför katılım sağladı.

2 Gün devam eden eğitimlerde konuşan Edirne Toplu Ulaşım Sistemi Yönetim Kurulu Başkanı Hakan GİYİK; Bugün burada bu eğitimde bir araya gelmekten mutluluk duyduk, uzun zamandır bu konuda şoförlerimize eğitimler vermeyi planlıyorduk. Edirne Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Bilgin ÖZBAŞ ile yaptığımız görüşmeler sonucunda, Aile Eğitim Programları kapsamında bu eğitimleri bizlere hiçbir ücret talep etmeden verebileceklerini söylediler. Burada verilecek eğitimler bizler için, siz değerli çalışma arkadaşlarımız için ve Edirne Halkı için önem arz etmekte. Bu seminerde alanında uzman çalışanlar bizlere etkili iletişim, stres yönetimi ve stresle nasıl başa çıkarız, empati, öfke kontrolü, yolcularla en doğru iletişim nasıl kurarız vb… konularda bilgiler verecekler. İnşallah bu eğitimden verimli bir şekilde çıkarız” dedi.

Edirne Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Bilgin ÖZBAŞ yaptığı konuşmada ise; “Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ve bağlı kuruluşlar olarak her kesime, her alana insan odaklı olarak çalışmalarımız devam ediyor ve devam edecek. Bugün burada Edirne’mizin ulaşım ağını oluşturan, her gün farklı zaman dilimlerinde çocuklarımızı, yaşlılarımızı, engellilerimizi kısacası ailemizi emanet ettiğimiz siz değerli Edirne Toplu Ulaşım Sistemi şoförleri ile bir arada olmaktan memnuniyet duyduk. Her mesleğin kendine özgü sıkıntıları ve ciddi problemleri var. Bu işleri yaparken de herkesi aynı anda, aynı derecede memnun etmek mümkün değil. Özellikle de hizmet sektöründe çalışmak çok zor bir olay. Siz bu hizmeti verirken ne kadar özen gösterirseniz gösterin, mutlaka eleştiriler olacaktır, şikayetler olacaktır… Bir terzi mesleğini icra ederken bir hata yaparsa, maddi kaybı olsa da yenisi yapabilir. Bir marangoz veya kaportacı yaptığı hatayı maddi kaybına rağmen yeniden yaparak telafi edebilir. Ancak sizlerin böyle bir şansı yok. Yapılan hatayı telafi etmek mümkün değil. Dolayısı ile sizlerin mesleğinizi icra ederken hata yapma gibi bir lüksünüz yok… Toplumun en alt tabakasındaki insanlar ile karşılaştığınız gibi en üst tabakasındaki insanlar ile de siz karşılaşıyorsunuz. Dünyanın en neşeli insanı ile karşılaştığınız gibi en mutsuz insanı ile de siz karşılaşıyorsunuz… Edirne’mizde, çocukları, kadınları, engellileri, yaşlıları, gazilerimizi ve şehit yakınlarımızı da sizler taşıyorsunuz ve her kesime itap ediyorsunuz. Bu anlamda farklı özellikler taşıyan vatandaşlarımız ile etkili iletişim önem arz etmektedir.

Kar, kış, yağmur, çamur yada sıcak demeden sürdürdüğünüz bu mesleği devam ettirirken zaman zaman bir araya gelerek eksiğimizi, fazlamızı kontrol etmemiz, kendimizi yenilememiz gerekiyor. Bu eğitimin sizlere de, Edirne’mizede, vatandaşlarımıza da faydalı olması dileğiyle, katılım sağlayan herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Yapılan konuşmaların ardından Edirne Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğüne bağlı Edirne Sosyal Hizmet Merkezi Müdürlüğünde görevli Aile Eğitim Uzmanı Sosyolog Nil UÇAK ALESÇİ’nin anlatımı ile eğitim gerçekleşti.

Gerçekleşen eğitimin ardından, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı bünyesinde hizmet alan vatandaşların “ulaşım hakları” Edirne Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Bilgin ÖZBAŞ tarafından katılımcılara anlatıldı. Program sonunda katılım sertifikaları dağıtılarak, eğitim son buldu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 215 total views,  2 views today

Next Post

Meriç Ergene Havzası 2017 toplantıları tamamlandı

“Havza Yönetim Heyetlerinin Teşekkülü, Görevleri, Çalışma Usul Ve Esasları Hakkında Tebliğ” kapsamında yürütülen İl Su Yönetimi Koordinasyon Kurullarının2017 yılı 3.Toplantıları; Edirne Vali Yardımcısı Mustafa KARSLIOĞLU Başkanlığında, 17.10.2017 tarihinde saat 10:00-12:00 arasında Edirne DSİ 11.Bölge Müdürlüğünde, Kırklareli Vali Yardımcısı Sayın Tahir DEMİR Başkanlığında saat 14:00-15:30 arasında Kırklareli DSİ 112. Şube Müdürlüğünde, […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp