ETUS Yıldırım mahallesi araç sayısını arttırdı

admin

HAKAN GİYİK

 

 

 

 

 

 

 

Edirne Toplu Ulaşım Araçları Servisi ( ETUS) Yıldırım Mahallesinden yolcu taşıyan araç sayısını arttırdı. Konu ile ilgili olarak açıklama yapan ETUS Yönetim Kurulu Başkanı  Hakan Giyik 3 Aralık günü belediye Meclisinde yapılan aylık olağan toplantıda  gündeme gelen kendilerini ilgilendiren maddelerde. Şehir merkezinde  kavşakların yakınında bulunan ve trafik akışını tehlikeye sokan 14 durağın değişmesi konusunun gündeme geldiğini bu durakların kaldırılması ile daha seri ulaşım imkanı sağlandığını belirterek şunları söyledi, “ kavşaklardaki  yakın olan minibüs duraklarını  kaldırdık  yakın olan duraklarla birleştirdik. Böylece trafik sıkışıklığını giderdik. Bunun yanında 3-A minibüslerinin daha önceleri mahkeme kararı bulunmasına rağmen sayılarının düşürülmesi söz konusu oldu . Bu konuda Belediye Başkanımız Recep Gürkan’a iletilen şikayetler üzerine Yıldırım semtinden yolcu taşıyan  Minibüslerin sayısını 8’den  12’ye çıkarılması sağlandı. Dana önceleri 8 aracımız yolcu taşırken 20 dakikada bir  kalkıyordu  . Araç sayımızı 12’ye çıkararak Yıldırım’dan 10 dakikada bir kalkışını  hedefliyoruz.

Böylece vatandaşlarımızın mağdur olmamalarını sağlamış olacağız. Belediye Meclisinde görüşülen bizimle ilgili maddeler bunlardı. Bu arada belediye meclisinde görüşülmesi gereken maddeler arasında ETUS sözleşmesi konusu da vardı. Bu madde komisyona havale edildi.  Komisyonda görüşüldükten sonra Ocak ayında tekrar belediye meclisine gelecek.  Bu uygun görüldüğü takdirde belediye meclisince onaylanacağını düşünüyoruz.

Bilindiği gibi bir gün önce Dünya Engelliler günüydü. Engelliler gününü kutluyorum. Biz dünya engelliler gününde her zaman olduğu gibi araç konusunda gereken yardımı yaptık. Bu tür yardımlar bizlere gurur veriyor. Engelli vatandaşlarımız için bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da gereken yardımı yapacağız. Araçlarımızın büyük bölümü de engelli vatandaşlarımızın rahatlıkla bineceği konumda” diyen  Giyik kabin olmayan bazı duraklara da yolcu kabini yapılmasının gündemde olduğunu ifade etti.

 

 

 224 total views,  2 views today

Next Post

Çin Heyeti ETSO'da

Çin Xining Belediye Başkanı Wang Yubo ve beraberinde  Xining Belediyesi Ticaret Bürosu Genel Direktörü  Bai Qingguang ,  Xining Yurtdışı ve Denizaşırı İlişkiler Ofisi Genel Direktörü Cui Qingshan , Xining Chengdong Bölgesi Bölge Belediye Başkanı, Çin Xining Yurtdışı ve Denizaşırı İlişkiler Ofisi Tercümanı  He Mingxingxing Zhao Jinwei’nden oluşan bir heyet Edirne […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp