ETUS’a Belçika’dan özel davet

admin

Edirne Belediyesi’nin toplu taşımada yer alan işletmecilerin kurumsallaşması projesi olan ETUS, Belçika’da düzenlenen UITP Busworld (Kortrijk 2017)’de Avrupa ülkelerine anlatıldı.

 

Edirne Belediyesi’nin toplu taşımada yer alan işletmecilerin kurumsallaşması projesi olan ETUS, yurt içi ve yurt dışında ilgi görmeye devam ediyor. Toplu taşımacılık sektörünün dünyadaki en büyük kuruluşu olan UITP üyesi olan Edirne Belediyesi, bu defa Belçika’da gerçekleştirilen UITP Busworld (Kortrijk 2017) konferansına özel bir davet aldı ve sunum gerçekleştirdi.

 

Toplu taşımacılık sektörünün dünyadaki en büyük kuruluşu olan UITP’ye üye olduklarını ifade eden Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, “Edirne Belediyesi, toplu taşıma alanında geçmiş ve gelecekteki gelişmelerle ilgili bilgi, uzmanlık ve iyi uygulama paylaşımı ile birlikte, gelecekteki yaklaşımları takip etmeye devam ediyor. Edirne Toplu Ulaşım Sistem (ETUS) ile yurtdışı ve yurtiçinde birçok belediyeye örnek olan Edirne Belediyesi, Mart ayında Kayseri Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde yapılan UTIP Türkiye Toplu Taşıma Konferansı’nda “Toplu Taşımacılıkta Reform ve Kurumsallaşma” oturumunda bir sunum yapmıştı. Edirne Belediyesi, bu kez de Belçika’da düzenlenen UITP Busworld (Kortrijk 2017)  konferansına katıldı. Konferansta, kentimizde uyguladığımız toplu taşıma sistemini Avrupa ülkelerine anlatıldık. Türkiye’de İl Belediyesi olarak tek bizim davet edilmemiz de ayrı bir gurur. Öte yandan ETUS’un insan odaklı ve daha verimli hale getirilmesi için araştırma ve geliştirme çalışmalarına aralıksız devam ediyoruz” dedi.

 

Toplu taşımada İETT tarafından yapılan yarışmada ikincilik ödülü alan ETUS, UITP tarafından da toplu taşımacılıkta reform ve kurumsallaşma uygulaması kategorisinde bölgesel kategoride ödüle layık görüldü.

 

ETUS Projesi’nin sunumunu UITP Busworld (Kortrijk 2017)  konferansında Edirne Belediyesi Ulaşım Hizmetleri Müdür Vekili Erdal Uygun yaptı.

 148 total views,  2 views today

Next Post

Bakan SARIEROĞLU’dan Ağa ÇETİN’e İŞKUR Müjdesi

Kırkpınar Ağası Ahmet Çetin Ankara’da Edirne ile ilgili temaslarını sürdürüyor. Çetin 25 Ekim Çarşamba günü Ankara’da düzenlenen İstihdam, Eğitim ve Sosyal Politikalar Alanında ki Panel’e katıldı.  Kırkpınar ağası Ahmet Çetin Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide SARIEROĞLU ile görüştü. Bakan SARIEROĞLU, Ağa Çetin’e İŞKUR vizyonunda bazı değişiklikler yapılacağını söyledi. Ankara’da […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp